Üzemzavar a Nyugat-Dunántúlon: vizsgálódik az energiahivatal

Vizsgálatot indít a Magyar Energia Hivatal annak megállapítására, hogy az E.ON a szabályoknak megfelelően végezte-e tevékenységét a nyugat-dunántúli üzemzavar megelőzésére és mielőbbi elhárítására – tájékoztatott Grábner Péter főosztályvezető pénteken. • Lezárt utak, 30 centis hó: tovább tombol az ítéletidő a Bakonyban

MNO
2009. 01. 30. 13:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szolgáltató azt ígéri, hogy péntek estére minden lakossági fogyasztónál lesz áram a Nyugat-Dunántúlon. Grábner Péter kiemelte, hogy a Magyar Energia Hivatal csak a szabályozó eszközökkel tud hatni a szolgáltatás színvonalára. A vállalkozásoknak üzleti érdekük az üzemzavar mielőbbi elhárítása, amit a szabályozó hatóság is megkövetel – tette hozzá.

Patay László, az E.ON Észak-dunántúli Áramszolgáltató Zrt. igazgatósági elnöke azt közölte az MTI-vel, hogy péntek estére minden lakossági fogyasztónál lesz áram a Nyugat-Dunántúlon. Hozzátette, hogy a 70 ezer fogyasztójukat érintő áramkimaradások a január 28-i rendkívüli időjárás következményei. Kiemelte: ilyen ugyan harmincévente egyszer fordul elő, a társaságnak és szerződött partnereinek mégis rendelkezésükre áll minden eszköz az üzemzavar elhárításához.

Példaként említette a lánctalpas járművet, amely azonban a szántóföldön a sárban ragadt és nem tudta elérni a javításra szoruló villanyoszlopot. Kitért arra: az E.ON Észak-dunántúli Áramszolgáltató évente mintegy 20 milliárd forintot költ hálózatfejlesztésre, és ez az összeg eléri a 30 milliárdot, ha az E.ON másik dunántúli érdekeltségét, a dél-dunántúli áramcéget is beleszámítjuk. Patay László hangsúlyozta, hogy a mostani üzemzavar jellemzően erdős, illetve nehezen megközelíthető területeken keletkezett, és a társaság a lehető legrövidebb időn belül megpróbálja elhárítani a hibát. Közlése szerint a cégnek minden bizonnyal még egy-másfél hónapon keresztül lesz munkája a helyreállítással, és kára várhatóan meghaladja a 100 millió forintot.

Kiemelte, hogy extrém időjárási helyzet volt, nem lehetett számolni ilyen méretű üzemzavarokra, és a körülmények is nehezítették a kárelhárítást. „A mi értelmezésünk szerint ez rendkívüli időjárási helyzetnek számít” – fogalmazott, hozzátéve: a szolgáltató a segítségnyújtás lehetőségét vizsgálja azoknál a lakossági ügyfeleknél, ahol több mint 48 órán át szünetelt az áramszolgáltatás. Arra a kérdésre, hogy fogadják-e a lakossági vagy intézményi kárigényeket, Patay László azt közölte: konkrét igényekről még nem tud.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.