A migráns gyermekek megjelenése új kihívás a magyar gyermekvédelem számára. A feladat megoldásához ugyan megvan a jogszabályi háttér, de sokszor olyan újszerű, váratlan gyakorlati problémák jelentkeznek, amelyekre a gyermekvédelmi rendszerben dolgozók az egységes gyakorlat hiánya miatt még nincsenek felkészítve – mondta a sajtófelelős.
A dél-dunántúli régió 24 gyermekvédelmi szakemberének kétnapos továbbképzésén szó esik a speciális munka jogszabályi hátteréről, a szükséges interkulturális alapismeretekről, a migráns gyermekekre leselkedő veszélyek megelőzéséről, és a szociális munka lélektani hátteréről is. Az ismeretek elsajátítása elősegíti például a kulturális különbségekből fakadó félreértések, konfliktusok elkerülését, valamint hozzájárul ahhoz, hogy a bevándorló családok minél hatékonyabb segítséget kapjanak a társadalomba való beilleszkedéshez.
Az előadók között olyan szakemberek szerepelnek a migráció, a gyermekvédelem, a jog, a pszichológia és a szociális munka területéről, akik több éves szakmai tapasztalattal rendelkeznek ezen a speciális szakterületen. A képzés anyagáról szakmai kiadványt terveznek kiadni a későbbiekben.
Az ökumenikus szervezet az Európai Integrációs Alap támogatásával további nyolc alkalommal rendez hasonló képzést az ország más városaiban – a következőket Egerben és Székesfehérváron – a Lakásotthonok Országos Szakmai Egyesületével együttműködve. A szervezők célja az is, hogy létrejöjjön egy olyan szakmai hálózat, ahová a jövőben felmerülő problémákkal tanácsért fordulhatnak a migráns gyermekekkel foglalkozó szakemberek.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.