Bajnai ultimátumot adott az MSZP-nek és az SZDSZ-nek?

Meg nem erősített információk szerint Bajnai Gordon ultimátumot küldött a pártokhoz: éjfélig vagy egyértelműen kiállnak miniszterelnöksége mellett, vagy kiszáll és nem lesz ő sem jelölt. A jelenlegi gazdasági miniszter egy pénteki lapinterjúban még úgy fogalmazott, hogy neki nincsenek miniszterelnöki ambíciói. • Üzlettársi segítség: Kóka lobbizik Bajnaiért • Meddő tanácskozás – Az SZDSZ nem tudott dönteni

MNO
2009. 03. 29. 17:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ultimátumot küldött a liberálisoknak és a szocialistáknak Bajnai Gordon – írja az Index. A hírportál szerint a gazdasági miniszter éjfélig adott határidőt a pártoknak, és feltételei is vannak. Szeretné, hogy az SZDSZ ügyvivőinek többsége támogassa miniszterelnökségét, valamint ragaszkodik ahhoz, hogy mind az MSZP, mind a szabad demokraták írjanak alá egy Bajnai programjának főbb elemeit tartalmazó nyilatkozatot, hogy a jövőben ne hátrálhassanak ki mögüle. A portál korábban hírül adta azt is, hogy megjelentek a köztársasági őrezred autói a politikus XII. kerületi háza előtt.

Pénteken még nem akart kormányfő lenni

A Kisalföldnek adott pénteki interjújában Bajnai még úgy fogalmazott: „az új miniszterelnök személyéről két vagy több pártnak kell megegyeznie, én sokszor elmondtam, nekem nincsenek ilyen ambícióim”.

„Én arra vállalkoztam, amit most csinálok, s ezt addig teszem, amíg érdemben tudok az ország helyzetén lendíteni” – tette hozzá. Az új miniszterelnök személyét illetően kijelentette: „Programban kell gondolkodni, s azt kell mérlegelni: kinek van a legnagyobb esélye arra, hogy a programját megvalósítsa”

Fodor favoritja nem vállalja


Az Index arról is hírt ad, hogy a Fodor Gábor pártelnöki kampányát támogató üzletember, Törő Csaba nem vállalná a gazdasági tárca vezetését. A portál úgy értesült, hogy Fodor Gábor vetette fel Bajnai Gordon miniszterelnöki jelölésének elfogadása esetére.

Programokról is szó lesz?

Frakcióülést tartanak vasárnap este a szocialisták, a hírTV riportere szerint az érkező MSZP-s képviselőknek azonban fogalmuk sem volt arról, hogy miről lesz szó. Baráth Etele azt mondta el a televíziónak, hogy szerinte programokról is szó lesz, Suchman Tamás pedig a megegyezés reményében érkezett. A liberálisok frakciója és ügyvivői testülete is összeül, a hírTV tájékoztatása szerint ide Kóka János beviszi majd Bajnait.

(Index, Kisalföld, hírTV)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.