Igazoltató rendőröket fenyegett meg a 30 fős tömeg

Igazoltatni akartak kedden este egy autóst a rendőrök Egerben, ám a férfi továbbhajtott. Mikor mégis sikerült a sofőrt intézkedés alá vonniuk, a köréjük gyűlt tömeg fenyegetni kezdte a rendőröket – mondta el szerdán Soltész Bálint sajtószóvivő.

MNO
2009. 03. 18. 11:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hiába szólították fel megállásra a rendőrök a személyautót vezető férfit, ő mind a hang, mind a fényjelzést figyelmen kívül hagyta és továbbhajtott. Néhány utcasarokkal távolabb állt meg, ahol intézkedés alá vonták a rendőrök. Ennek során megállapították, hogy a szóban forgó gépkocsi ki van vonva a forgalomból, a sofőr pedig gépjárművezetéstől való eltiltás hatálya alatt áll. Ezen felül az alkoholszonda azt is kimutatta, hogy a férfi ittasan ült a volán mögé.

Szükségessé vált a férfi előállítása, ám az időközben a helyszínen összegyűlt 25-30 fős tömeg ennek kapcsán nemtetszésének adott hangot: kiabálással, a rendőrök szóbeli fenyegetésével akadályozták az intézkedést. Így az egyenruhások a tömegből egy férfit és egy nőt is előállítottak a jogszerű rendőri intézkedés akadályozása miatt. Mindhárom személy ellen szabálysértési eljárás indult.

(heol.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.