Kilátástalan helyzet – demonstrálnak a kamionosok

„Kamionsofőrök minimálbéren! Miért?” és „Elég volt a sofőrök kifosztásából!” feliratú transzparensekkel kezdett demonstrációt szerdán reggel a Magyar Sofőrök Független Szakszervezete az M0-ás körgyűrű szigetszentmiklósi parkolójánál.

MNO
2009. 03. 25. 10:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szokolai Gábor a három éve alakult szakszervezet etikai bizottságának elnöke az MTI-nek elmondta: a demonstrációval arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy a mintegy 55 ezer kamionsofőr egyre nehezebb helyzetbe kerül. Jövedelmük lényegében 10-15 éve nem nő, többségüket ugyanakkor minimálbéren foglalkoztatják a munkáltatók, ami a nyugdíjas években kilátástalan élethelyzetet teremthet számukra. Ráadásul teljesítménybér rendszerben dolgoznak, amit e szakmában tilt a törvény – mondta Szokolai Gábor.

Megjegyezte: megélhetésük érdekében rákényszerülnek, hogy a megengedett napi 9 óra vezetésen felül is teljesítsenek, ami növeli a balesti kockázatot. Szokolai Gábor szerint a szakszervezetbe lépő új tagokat sok esetben „mondvacsinált ürügyekkel kirúgják”, így próbálják megfélemlíteni a munkavállalók érdekeiért síkra szálló szerveződést.

A Magyar Sofőrök Független Szakszervezete ezért azt követeli, hogy az érdekegyeztető tanácsban a fuvarozó cégek mellett a sofőrök is helyet kapjanak érdekeik érvényesítésére. A demonstráció a forgalomban nem okoz fennakadást.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.