A kongresszus azon döntése, hogy szélesebb bázisú kormányt kell létrehozni, amelynek a társadalmi háttere erősebb, hogy messzebbre, távolabbra hatóan tudjon kezdeményezéseket tenni, azt is jelenti, hogy ehhez készek a szocialista párt politikusai és képviselői is mandátumot adni – válaszolta a szocialista politikus arra a kérdésre, mitől fognak a szocialista képviselők a jelenleginél szigorúbb javaslatokat megszavazni, olyanokat, amelyeket Gyurcsány Ferenccel nem. Egy másik kérdésre, hogy lesz-e a Fidesz nélkül társadalmi támogatottsága az új kormánynak a parlamentben, a politikus azt mondta: azt hívják parlamenti demokráciának, amikor nem a pillanatnyi közvélemény-kutatási eredmények alapján kormányoznak, hanem az alapján, ki milyen parlamenti mandátumot kapott.
Lamperth Mónika, az MSZP elnökhelyettese újságíróknak arra a kérdésre, hogy nevek elhangzanak-e a frakcióülésen, közölte: egy-egy képviselőben megfogalmazódhat ilyen vagy olyan javaslat, és azt lehet, hogy elmondja. Az elnökhelyettes közölte: neki van jelöltje, de a nevet nem mondta meg. A frakcióülés előtt Tóth Károly országgyűlési képviselő úgy vélte, csak az a kormány tud eredményes lenni, amely képes társadalmi bizalmat ébreszteni. A mostani kormány nem tudta megszerezni a társadalom bizalmát – tette hozzá.
Arra a kérdésre, hogy előre hozott választások nélkül lehet-e társadalmi bizalmat szerezni, a képviselő közölte, hogy jó kormányzással igen. Ha olyan kormány jön létre, amely iránt erősebb a társadalom bizalma, mint a mostaninak lett a végére, akkor nagyobb esély van a válság kezelésére. Másrészt a válság hatásainak az állampolgárra eső része korlátozásának is nagyobb az esélye – fogalmazott.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.