Pokorni: Erős, kiszámítható kormányra volna szükség

A mai gazdasági helyzetben Magyarországnak erős, kiszámítható kormányra volna szüksége, ami csak egy előre hozott választás után alakulhat – mondta Pokorni Zoltán országgyűlési képviselő, a Fidesz alelnöke pénteken, Kiskunhalason tartott sajtótájékoztatóján.

MNO
2009. 03. 27. 18:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tavalyi népszavazás óta gyakorlatilag nincs kormányzati munka, nincs igazán kormányzás – mondta a politikus. Pokorni emlékeztetett arra: Gyurcsány Ferenc több programot meghirdetett, de azután a folytatás elmaradt. Október óta tudjuk, hogy milyen gazdasági válság söpör végig a világon, amely Magyarországot legyengült állapotban találta, mégsem történtek érdemi lépések – tette hozzá.

A politikus véleménye szerint, ha egy ideiglenes kormány alakulna, az sem tudna biztos parlamenti többséget maga mögött, hiszen ugyanazoknak kellene ezt biztosítani, akik már a Gyurcsány-kormány idején sem tudták.

Pokorni kitért arra, hogy a Fidesz által benyújtott törvényjavaslat elfogadásával – amely lerövidítené a kampányidőszakot – az európai parlamenti választással egy időben lehetne tartani az országgyűlési választást is. Erre azonban nem sok esélyt lát, mert kétharmados parlamenti többség kellene a törvényjavaslat elfogadásához.

Kérdésre válaszolva a fideszes politikus elmondta: szeptemberi országgyűlési választást remél, és bízik abban, hogy az SZDSZ belátja, az ország érdeke egy választások után felálló, felelős kormány megalakulása lenne.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.