A civilek nem pihennek, ha kell, újra az utcára mennek

Méltóságteljesen zajlott az április 14-i civil demonstráció a Kossuth téren, ha szükséges, további civil tiltakozással kell számolnia a Bajnai-kormánynak. A Civil Összefogás Fórum (CÖF) május 23-ára összehívja első nagygyűlését. Simon János a keddi sajtótájékoztatón emlékeztetett: a CÖF-höz több száz civil szervezet csatlakozott. Palkovics Imre ugyanitt elfogadhatatlannak nevezte a kormányzat megszorító intézkedéseit.

2009. 04. 28. 12:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Egy újfajta politikai kultúra alapjait tettük le április 14-én, a demonstráció méltóságteljesen zajlott.” Így értékelte Simon János, a Civil Összefogás Fórum szóvivője a Kossuth téri demonstrációt. Mint fogalmazott: az elsődleges cél továbbra is az, hogy összefogják a civil társadalmat. A polgári körök, gazdakörök, szakszervezetek is csatlakoztak a CÖF-höz – tette hozzá Simon. Megemlítette azt is, hogy jogi tanácsadással, illetve jótékonysági tevékenységekkel is készülnek.

Bajnai bizalmat kért, ám a bizalom nincs meg – jelentette ki Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetsége elnöke. Korábban is tiltakoztak már a Bajnai-kormány megalakulása ellen, most, hogy felállt a kormány, az intézkedések ellen kell tiltakozni, erre pedig május elsején lesz alkalom. „A kiszolgáltatott és beteg munkavállalók pénzét, a családok, nyugdíjasok jövedelmét utalja át a Bajnai-kormány az MSZP támogatásával a Valutaalapnak.”

Palkovics megemlítette a táppénz és a gyermekgondozási segélyek mértékének és idejének csökkentését. Emellett emlékeztetett a közszolgálatban dolgozók és a nyugdíjasok 13. havi járandóságának elvételére. Ezek az intézkedések elfogadhatatlanok – jelentette ki.

Palkovics emlékeztetett arra is, hogy az az ember lesz a kormány szóvivője, aki 2008 telén a legcinikusabb módon alázta a jogaiért küzdő, sztrájkoló munkásokat a Budapest Airportnál.

Tovább folytatódhatnak a demonstrációk, ha a kormány a magyar társadalmat megkárosító további hitelt vesz fel, vagy megengedhetetlen privatizációs intézkedéseket hoz. „Mozdulunk akkor is, ha a magyar nemzeti vagyon kerül veszélybe” – jelentette ki Csizmadia László. A Patrióták a Gazdaságért és a Közjóért Egyesület képviseletében ilyennek nevezte a vízkészletet és a termőföldet is. A CÖF jogi és gazdasági bizottsága megkezdte a gyanús privatizációs ügyek áttekintését Bencze Izabella és Varga István vezetésével. Csizmadia elmondta azt is, hogy létrehozták a CÖF alkotmányozás-előkészítő munkáját végző szaktanácsadó szervezetet, amelyben olyan neves alkotmányjogászok vesznek részt, mint Kukorelli István, Zlinszky János, Zétényi Zsolt és Samu Mihály.

A civilek május 23-ára összehívják első nagygyűlésüket, augusztus 20-án pedig széles körű demonstrációt terveznek – jelentette be Csizmadia.

Eddig mintegy 300 ezer forint gyűlt össze a Hajdú-Bét károsultjainak – mondta el Szöőr Anna, az Október 23-a bizottság tagja, aki úgy fogalmazott: a támogatott családok rendkívül hálásak. Emlékeztetett, hogy a CÖF április 14-én hirdette meg ezt a segélyakciót.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.