Mint közleményükben fogalmaznak: a program újabb részletei „további sötét felhőként tornyosulnak a magyar munkavállalók feje fölé”, hiszen azokból – minden kormányzati retorika ellenére – az tűnik ki, hogy továbbra is a nagytőkének kedvezve, az elszegényedett munkavállalók kárára kívánja rendezni a kormányfő az ország helyzetét. A LIGA szerint a bejelentett válságkezelő intézkedések mind olyan eszközök, amelyek nem eredményeznek több munkahelyet, több munkát, vagy több bért, csak magasabb profitot a tőkéseknek.
Az adók csökkentése általában véve nem elfogadható a LIGA Szakszervezetek számára, a munkát terhelő járulékok csökkentése pedig elsősorban a munkavállalói oldalon kell, hogy megmutatkozzon, hiszen ezzel érhető el a bérek viszonylagos növelése, de legalább értéken való megtartása. „Nem közgazdasági rejtély, hogy a gazdaság élénkítéséhez motiválni kell a fogyasztás növekedését, amihez elengedhetetlen feltétel az, hogy tisztességes bérhez és biztos munkához jussanak a munkavállalók, az adófizetők, az ország és a válság finanszírozói” – írja közleményében a LIGA.
A négynapos munkahét bevezetése a közszférában nem csupán rossz ötlet, következményei kiszámíthatatlanok – olvasható a közleményben, amelyben kitérnek a tömegközlekedés államra eső költségtérítésének megvonására, amely az amúgy is alulfinanszírozott BKV, Volán és MÁV társaságoknál beláthatatlan káros következményekkel járhat. A LIGA Szakszervezetek ezért továbbra is követeli, hogy Bajnai Gordon és az új kormány azonnal kezdjen érdemi tárgyalásokba a szociális partnerekkel, és az emberek végleges nyomorba döntése helyett vegye fel a harcot végre a fekete gazdasággal és a korrupcióval, valamint átfogó reformok keretében strukturálja újra a nagy szociális elosztó rendszereket, ahelyett, hogy össze-vissza nyirbálná azokat.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.