Bencze József azt mondta: a szigorúnak is tekinthető zéró tolerancia bevezetésével javult a közlekedési morál, 168-cal kevesebben haltak meg közlekedési balesetekben az utakon. Hozzátette: tavaly 4,3 százalékkal csökkent az össz-bűncselekmények száma, lényegesen kevesebb emberölés történt 2007-ben, és ezeknek az ügyeknek a 95 százalékát sikerült felderíteni. Az altábornagy közlése szerint egyre több az erőszakos bűncselekmény, terjed a fiatalkorúak körében is, valamint szaporodik a hivatalos személy elleni erőszak. Az idős korúak sérelmére elkövetett rablások száma is emelkedik – fűzte hozzá. Megemlítette, hogy tavaly jelentősen növelték a körzeti megbízottak számát, 600 új rendőrt állítottak ebben a státuszban munkába, és emelték a feladatot ellátó rendőrök fizetését.
Tavaly három bevetési egységet hoztak létre vidéken, és még az idén Miskolcon is létrehoznak egy ilyen jellegű csoportot. A létszámhiányt túlóradíjakkal próbálják megoldani, másrészt átcsoportosításokkal, hogy több rendőr legyen az utcákon. Saját fegyveres biztonsági őrségre bízzák az objektumvédelmet, és a tanulók is hat héttel korábban kerülnek szolgálati vezénylésre – sorolta Bencze József. Az országos főkapitány erre az évre a lakásbetörések és a kisebb értére elkövetett rablások, valamint a fegyvernek látszó tárggyal elkövetett rablások elleni hatékonyabb fellépést tartja a legfontosabb feladatnak.
Tóth Gábor: a bizalomra építve lehet sikeres a rendőrség
Sikeresnek és eredményesnek értékeli a fővárosi rendőrség múlt évi tevékenységét Tóth Gábor, Budapest rendőrfőkapitánya is; a vezérőrnagy az állomány és a társadalom tagjai közötti kölcsönös bizalom fontosságát hangsúlyozta a fővárosi rendőrnapon mondott beszédében, hozzátéve: csak erre építkezve lehet sikeres a rendőrség. Az idén az Ötvenhatosok terén rendezték meg a rendőrnapot, motoros- és szakmai bemutatóval, a motoros baleset-megelőzési programmal egybekötve.
A budapesti rendőrfőkapitány beszédében úgy fogalmazott: nem lehet sikeres az a rendőrség, amely nem bírja a társadalom többségének bizalmát. Akkor van bizalom, ha eredményesen, a jog és a szakmai szabályok szerint járunk el – mondta. A vezérőrnagy beszámolt arról, hogy tavaly 1,8 millió segélyhívást fogadott a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK), 104 ezer esetben indított nyomozást, 45 ezer ügyet sikeresen felderített. Minden második rablási ügy elkövetőjét elfogták, és tíz emberölési ügyből kilencet felderítettek.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.