Felfüggesztették a székesfehérvári közgyűlés ülésezését

Május 6-ig felfüggeszti a napi ülésezést Székesfehérvár közgyűlése – erről a testület hétfői ülésén döntöttek a képviselők. Múlt héten a közgyűlés szimpátiaszavazásán Warvasovszky Tihamér polgármester, továbbá Csapó Csilla (SZDSZ) és Pénzes Mihály (MSZP) alpolgármesterek nem élvezték a közgyűlési többség bizalmát.

MNO
2009. 04. 27. 17:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Múlt csütörtökön Cser-Palkovics András (Fidesz), a polgári frakció vezetője javasolta a közgyűlésnek, hogy amíg nem oldódnak meg a bizalmi és hatáskört érintő kérdések, s fennáll a bizalmi válság, minden reggel rövid közgyűlésen döntsenek a képviselők a stratégiai kérdésekről. A polgári frakció a napi ülésezés felfüggesztésével időt akar adni a város polgármesterének és alpolgármestereinek a múlt csütörtöki szimpátiaszavazásból adódó helyzet átgondolására – mondta el a közgyűlést követően az MTI-nek Vargha Tamás tanácsnok, a polgári frakció képviselője.

A város közgyűlése múlt heti ülésén a többségét alkotó polgári frakcióval együttműködő Válasz nevű civil szervezet képviselőjének javaslatára szimpátiaszavazást tartott annak felmérésére, hogy milyen a városvezetés támogatottsága. A titkos szavazás eredménye szerint Warvasovszky Tihamér, akit 2006-ban az MSZP és az SZDSZ támogatásával választottak polgármesterré, továbbá Csapó Csilla (SZDSZ) és Pénzes Mihály (MSZP) alpolgármesterek nem élvezik a közgyűlési többség bizalmát, Viniczai Tibor (MDF) alpolgármesternél viszont többségben voltak az igen szavazatok.

Ez azt jelenti, hogy a polgármestertől és a két alpolgármestertől a közgyűlés megvonta a bizalmat – jelentette ki Vargha Tamás. Mint mondta, a bizalmi válság megoldására a polgári frakciónak több javaslata van. Az egyik, hogy a polgármester, illetve az alpolgármesterek mondjanak le. Amennyiben utóbbiak erre nem hajlandóak, a polgármester szólítsa fel őket lemondásra. Ha „mindenki marad a helyén”, a polgári frakció elvárja, hogy az érdemi, operatív munka érdekében a városvezető határozza meg az alpolgármesterek konkrét munkakörét és feladatait.

Knizse Gyula, az MSZP frakcióvezető-helyettese szerint nem bizalmi szavazás történt, s az eredmény csupán azt jelzi, hogy az új közgyűlési többségnek nem szimpatikus a két alpolgármester és a polgármester. Hozzátette: a polgári frakció és a választópolgárok a polgármestert eltérően ítélik meg, utóbbiak körében ugyanis ma is magas a támogatottsága.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.