
rendőrkapitány
Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.
A kormány tudott arról, hogy vásárlási szándék van a Mol-részvények iránt, de két gazdasági társaság ügyletét nem lehetett megakadályozni – közölte Tóth Károly, a nemzetbiztonsági bizottság MSZP-s alelnöke kedd este az MTI-vel. Ficsor Ádám nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter ugyancsak azt mondta, hogy nem volt lehetőség megakadályozni a tranzakciót. Amit meg lehetett tenni, azt megtették, a Mol függetlensége megmaradt – mondta az MSZP-s politikus, hozzátéve: akkor lenne baj, ha az állam és a szolgálatai nem tudtak volna az olajvállalat papírjainak eladásáról. Tóth Károly elmondása szerint a nemzetbiztonsági bizottság ülésén egyetértés volt arról, hogy a Mol függetlenségét meg kell őrizni és ehhez akár törvényt is módosítani kell, ezzel erősítve az állam védelmi szerepét. Egyetértés volt abban is – fűzte hozzá -, hogy a legutóbbi esetben a Mol és a kormány együttműködésével sikerült a cég függetlenségét fenntartani. Ficsor Ádám nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter az MTI-nek úgy fogalmazott: a tranzakció pontos részleteiről a nemzetbiztonsági bizottság zárt ülésén tényekkel alátámasztva bemutatták, hogy a tranzakciót megakadályozni nem volt lehetőség.
„Kaptak tájékoztatást, lehetett érezni és tudni, hogy mi várható, és nem történtek meg azok a védelmi mechanizmusok, nem indították el azokat a folyamatokat, amelyek ellenlépésként ezt a tulajdonosi váltást megakadályozhatták volna” – fogalmazott Simicskó István a kormányzatnak arra a korábbi állítására utalva, hogy őket is meglepetésként érte az üzlet híre.
Arra a kérdésre, hogy ezt Ficsor Ádám elismerte-e, a bizottság kereszténydemokrata elnöke azt mondta: a polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter részben elismerte, hogy voltak információik a várható eseményekről.
Simicskó megjegyezte azt is: a testületet az Információs Hivatal úgy tájékoztatta, hogy ők „hitelt érdemlően” jelezték, ilyen típusú tranzakció be fog következni. Arra a kérdésre, hogy milyen lépéseket kellett volna a kormányzatnak tennie, Simicskó István azt válaszolta: van nemzetközi gyakorlata annak, hogy a tulajdonosi szerkezet ilyen változását részben megakadályozza vagy legalább megnehezítse egy kormány. Ezzel kapcsolatban ugyanakkor konkrétumokat nem mondott a politikus.
A Szurgutnyeftyegaz tulajdonosi szerkezetével kapcsolatban – az MTI kérdésére – azt mondta: e témában is tájékozódtak. Ennek részleteiről azonban Simicskó István nem kívánt részleteket közölni. Arra a kérdésére, hogy a bizottság előtt ismertté vált-e a tulajdonosi szerkezet, azt mondta: kaptak e téren „bizonyos támpontokat”, ám azt, hogy teljes mértékben ismertté váltak volna a bizottság előtt a tulajdonosok, nem lehet kimondani. Közölte: az elhangzottakat 80 évre titkosították, így további részleteket nem tud mondani.
Simicskó István szerint a Mol-ügyben az az alapvető probléma, hogy nem kellett volna a társaság állami kézben levő részvényeit értékesíteni. A politikus szerint fontos, hogy ennek az egész ügynek a tanulságát a kormányzat levonja. Ilyen tanulságként említette, hogy nemzetstratégiai célokat meg kell fogalmazni, s ezekhez eszközöket kell rendelni.
Ficsor Ádám – a bizottsági ülésről korábban távozva – újságíróknak azt mondta: abban egyetértés volt a bizottsági ülésen, hogy cél a nemzeti olajvállalat stratégiai függetlenségének a megőrzése. Az ezzel kapcsolatos részletekről viszont már volt vita, olyan vita, amely segítheti a kormányzat jövőbeni munkáját – tette hozzá a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter.
Nincs nemzetbiztonsági vetülete a Rózsa-Flores ügynek
Nincs nemzetbiztonsági vetülete a Bolíviában április közepén egy kommandós akcióban lelőtt bolíviai-magyar-horvát állampolgárságú Rózsa Flores Eduardo ügyének az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának elnöke szerint.
A bizottság üléséről távozóban Ficsor Ádám, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter is azt hangsúlyozta: az ügy alapvetően konzuli hatáskörbe tartozik. Simicskó István a testület ülése után kedden újságíróknak elmondta: szerencsétlen helyzet az, hogy a kormányzat olyan szinten kezelte ezt az ügyet, hogy az a látszat keletkezett, Magyarországnak köze van ehhez a „terrorista vagy terroristagyanús akcióhoz”. Úgy vélte, többek között a közszolgálati televízióban leadott, Rózsa Flores Eduardóval készült interjú is „Magyarországra húzta ezt a problémakört”, s ez – a politikus szerint – „nagyon, nagyon szerencsétlen helyzet” Simicskó István is és Ficsor Ádám, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter is azt hangsúlyozták: ez az ügy alapvetően konzuli hatáskörbe tartozik.
A miniszter – aki az ülésről távozóban nyilatkozott újságíróknak – arra a kérdésre, hogy Rózsa Flores Eduardo a nemzetbiztonság látókörébe került-e, ismerték-e a magyar hatóságok a tevékenységét, azt mondta: „bizonyos szempontból” a nemzetbiztonság látókörében volt, de „nem volt kiemelt veszélyforrásnak minősítve”. Arra a kérdésre, hogy vannak-e még Bolíviában magyarok, akiket kereshet az ottani hatóság, azt mondta: erről nem nyilatkozik, ezt a sajtóban megjelent hírt nem tudja megerősíteni.
(MTI)
Magyar Péter véleménye 180 fokos fordulatot vett ebben a fontos kérdésben
Elárulta Tasnádi Péter, hogy mire számíthat a börtönben Gyárfás Tamás
10 egyértelmű jel, hogy valaki titokban szexuálisan vonzódik hozzád
Szja-bevallás: bejelentette a NAV elnöke – mostantól életbe lépett az ingatlanokat érintő változás
Tragédia: két kisgyermek hunyt el Bánffyhunyadon, vizesgödörbe estek
Döbbenetes következtetésre jutottak Brüsszelben: rájöttek, miért Erdő Péter a legalkalmasabb pápajelölt
Megfutamodott Kollár Kinga
Thomas Müller: Guardiola óta egyik edző-csapat kapcsolat sem működött igazán
Magyar Péter hatalmas öngólt lőtt, nagyot hibázott
Megtalálták a hajóbalesetben eltűnt fiatalember holttestét, aki világbajnokságon is játszott
Ronnie O’Sullivan határozott véleménye a menetelő riválisról, aki fogadási botrányba keveredett
Eredményt hirdettek, íme a legnépszerűbb magyar rock zenekar
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.