A folyamatban lévő tárgyalásokra hivatkozva Kollányi nem nevezte meg a három potenciális befektetőt, annyit azonban elárult, hogy nemzetközi cégekről van szó. Intenzív tárgyalások folynak a cégcsoport finanszírozásáról és „egyéb” finanszírozási formákról is – mondta, megjegyezve, hogy nehéz befektetőket találni egy nehéz gazdasági helyzetben. Továbbá tárgyalások folynak a kórházakkal szerződésben álló egyéb szolgáltatókkal is. A cégcsoporthoz tartozó kórházak lejárt adósságállománya árbevétel-arányosan fele annyi, mint egy kórház átlagos adósságállománya – mondta Kollányi, aki azonban konkrétumot nem említett arra vonatkozóan, hogy pontosan mekkora ez az adósság.
Kérdés kapcsán a társaság elnöke közölte, hogy a dolgozói bérekre és a gyógyszerellátás biztosítására az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól (OEP) kértek előleget – amire törvényi lehetőség van –, továbbá a cégcsoport leányvállalatai is bevonhatók a gazdálkodásba. Kollányi kitért arra, hogy a cég által felvett hiteleket a kórházak fejlesztésére fordították, a veszteségeket pedig mindig tőkeoldalról pótolták. Mint mondta, előbbit megerősíti egy közvélemény-kutatás is, amely szerint az egri kórház megkérdezett betegeinek 80 százaléka elégedettebb, amióta a HospInvest az üzemeltető.
Kérdésre válaszolva a zrt. elnöke közölte: az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) kiválása nem függ össze a HospInvest gazdasági helyzetével, nem tudja, hogy az EBRD miért most, a napokban döntött a részvények eladásáról. Az EBRD a részvények 29 százalékát birtokolta, és tulajdonosi körön belül történt a részvényátruházás – tette hozzá Kollányi.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.