Amikor a Mol privatizációját elhatározták, a KDNP már akkor is mondta, hogy bizonyos tulajdoni arány alá nem eshet az állami tulajdon – mondta Molnár Béla KDNP-s országgyűlési képviselő hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón. Hozzátette: a szocialista és a szabad demokrata kormány nem törődött ezzel, és túlprivatizálták a Molt, ezért a magyar államnak nincs kellő befolyása arra, hogy milyen tulajdoni szerkezete legyen az energetikai cégnek.
Kiemelte: meg kell keresni annak a lehetőségét, hogy a Molt hogyan lehet a magyar érdekek mentén megtartani. Mint hozzátette, a környező országokban az orosz energetikai gazdasági tőke már szinte mindent elfoglalt, Magyarország egy sziget, és most ez ellen támad az orosz nagytőke. Molnár Béla hangsúlyozta: eddig az orosz gazdasági tőke mozgására nem volt jellemző az, hogy minden előzetes tárgyalás, egyeztetés nélkül agresszív felvásárlásba kezd.
Az ellenzéki politikus szerint Magyarország akkor tud jól védekezni a külső, ellenséges felvásárlás ellen, ha az Európai Unióval közös stratégiában gondolkodik. Kiemelte: indokolt, hogy megteremtsék a közös piacot a primer energiára is az EU-ban. Az ellenzéki politikus annak kapcsán tartott sajtótájékoztatót, hogy az osztrák OMV a múlt héten bejelentette: eladta a Molban lévő teljes, 21,2 százalékos részesedését az orosz Surgutneftegas-nak.
Az ügylet értéke, az OMV közleménye szerint 1,4 milliárd euró volt. Oroszországi elemzők szerint a cég a Kreml tanácsára vagy nyomására vett Mol részvényeket, a hír meglepetést keltett ipari körökben. Az orosz társaság közleményében jelezte: a részesedés megszerzése jelentős lépés stratégiai céljának teljesítése felé, és az üzlet révén erősödni fog Európa energiaellátásának biztonsága.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.