Az iroda munkatársai minden ajánlószelvényt tételesen ellenőriznek. Először azt vizsgálják, a benyújtott ajánlások formailag megfelelőek-e, vagyis, hogy az ajánlószelvény nem másolt, van rajta saját kezű aláírás és minden adatot kitöltöttek rajta. Gyakori hiba, hogy az ajánló a 11 jegyű személyi azonosítója helyett a személyiigazolvány-számát tünteti fel az ajánláson, vagy hogy nem írja alá az ajánlást. Ezek az ajánlások érvénytelenek.
Ezt követően az informatikai rendszerben az ajánló személyi száma alapján ellenőrzik a formailag megfelelő ajánlószelvények többi adatának (név, lakcím, anyja neve) valóságtartalmát. Ellenőrzik azt is, hogy az ajánlónak van-e választójoga. Érvénytelen az ajánlás, ha a választópolgár ajánlószelvényen feltüntetett lakóhelye nem egyezik a lakcímnyilvántartásban szereplővel, ha hibásan tüntette fel a saját nevét, vagy ha rosszul írta le a személyi azonosítóját.
A választási törvény szerint minden választópolgár csak egy érvényes ajánlást tehet, ezért az informatikai rendszer kiszűri azokat, akik több ajánlást is adtak. Az ajánlások ellenőrzésére három napja van az OVI-nak.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.