„Külföldi vásárlóink folyamatos szállítást, korrekt árakat és kiváló minőséget várnak el a magyar kereskedőktől, s ezt csak úgy tudjuk biztosítani, ha összefogunk” – mondta Simonka György, aki maga is termelő, illetve kereskedő. Hozzátette: az egyesületbe alapító tagként 15 olyan kereskedő lépett be, akik a medgyesegyházi térségből eddig a külföldre szánt dinnye 70-80 százalékát vásárolták fel és továbbították a külpiacra.
Az elnök kiemelte, hogy a jövőben fel kívánnak lépni a dinnyepiacot hátrányosan befolyásoló feketekereskedelemmel szemben, hiszen a telephellyel és szakértelemmel, valamint minőségbiztosítással nem rendelkező nepperek gyakran leverik az árakat a külpiacokon. „Megtehetik, mert nem ügyelnek a minőségre, nem fizetnek adót, így olcsóbban tudják a külföld felé értékesíteni a dinnyéjüket, ami végső soron azt jeleneti, hogy a szabályosan dolgozó és adót fizető magyar kereskedő is kénytelen csökkenteni a felvásárlási árát, ha el kívánja adni a megtermett dinnyét” – hangsúlyozta. Simonka György az érdekérvényesítéssel kapcsolatban bizakodó, mert az egyesületnek már több pártoló tagja is van, akik között vetőmag kereskedőket és áruházakat, illetve más szakmai szervezetet is meg lehet találni.
A várható dinnyetermésről szólva elmondta, hogy éppen a tavalyi bizonytalanságok miatt visszaeshet a termés mennyisége, hiszen egyrészt kisebb az idei termőterület, másrészt a gazdák spórolnak a növényvédő szerekkel is. Az időjárás mindazonáltal eddig kedvezett a dinnyének, s ha továbbra is minden jól alakul, akkor a szokásos július elseje előtt akár már két héttel hamarabb megkezdődhet az idei dinnyeszezon.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.