Vádat emeltek a részegen gázoló rendőr ellen

Vádat emeltek az ellen a rendőr ellen, aki januárban személygépkocsijával ittasan elgázolt két nőt a Nógrád megyei Somoskőújfaluban – tájékoztatott az ügyészség kedden. A Salgótarjáni Nyomozó Ügyészség súlyos testi sértést okozó ittas járművezetés, valamint kétrendbeli segítségnyújtás elmulasztása bűntettével vádolja a 27 éves salgótarjáni férfit – mondta a Nógrád Megyei Főügyészség szóvivője.

MNO
2009. 04. 07. 13:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ittasan gázoló rendőr a Budapesti Rendőr-főkapitányság állományának motoros rendőre volt. Bóna Gyula a vádiratot ismertetve közölte: a vádlott január 24-én este hét óra előtt közepes fokú ittasság alatt vezetett Somoskőújfaluban, amikor az Ifjúság úti buszmegállóban leszállt a buszról a két sértett. A férfi a buszöböl területén ütötte el a két nőt, egyikük lábszártörést és agyrázkódást, másikuk bordatöréseket szenvedett.

A vádirat szerint a rendőr csak ittassága miatt nem észlelhette a gyalogosokat, mivel működött a közvilágítás, az egyenes szakaszon száraz volt az aszfaltút, és a forgalom is gyér volt. A vádlott az ütközés után fékezett, sőt kicsit vissza is tolatott, de nem szállt ki az autóból, és nem nyújtott segítséget a két nőnek. Pár száz méterre lévő lakása udvarába hajtott, és beállt a garázsba. Jogosítványát még aznap bevonta a rendőrség. Bóna Gyula elmondta: az ügyet a Balassagyarmati Városi Bíróság tárgyalja majd.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.