Szent-Iványi egyre csak azt hajtogatja, ki lesz a harmadik erő

A liberálisok a megkérdőjelezhetetlen és megkerülhetetlen harmadik erőnek számítanak az Európai Parlamentben és az egyes tagországokban; az SZDSZ arra törekszik, hogy ez Magyarországon is így legyen – jelentette ki Szent-Iványi István, a párt európai parlamenti (EP-) képviselője hétfőn Szegeden.

MNO
2009. 05. 25. 14:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A június 7-i választás arról is szól majd, hogy Magyarország mit üzen Európának: összhangban vagyunk-e ezzel a tendenciával, vagy sem – mondta az SZDSZ országos tanácsának elnöke sajtótájékoztatóján. Az SZDSZ EP-listavezetője hangsúlyozta, a párt európai parlamenti programja szoros összhangban van az európai liberális pártcsalád választási elképzelésével, míg ez nem minden részletben mondható el az MSZP és a Fidesz esetében.

A liberális párt programjának egyik legfontosabb eleme a munkavállalás szabadságának teljes kiterjesztése, ideértve Németországot és Ausztriát – közölte a politikus. Hozzátette: a nyugat-európai szociáldemokrata pártok – saját munkavállalóik érdekeire hivatkozva – ezt elutasították. Fontos liberális célkitűzés a szolgáltatási irányelv további egyszerűsítése is, annak érdekében, hogy a magyar kis- és középvállalkozók valóban mindenféle korlátozás nélkül nyújthassanak szolgáltatásokat az unió egészében. A további könnyítéseket e területen korábban egy néppárti–szocialista együttműködés akadályozta meg az európai parlamentben – tudatta Szent-Iványi István.

Bóka János, az SZDSZ európai parlamenti képviselőjelöltje kifejtette: az Erasmus-program az unió egyik legsikeresebb kezdeményezése, melyet érdemes lenne felgyorsítani. A tapasztalatok azonban azt mutatják, hogy a magyar hallgatók számára olyan objektív korlátok vannak – elsősorban az anyagi források hiánya –, amelyek megakadályozzák a nagyobb arányú részvételt. A liberális párt programjának egyik fontos pontja, hogy minden magyar hallgatónak legyen reális esélye arra, hogy felsőoktatási tanulmányaiból legalább egy szemesztert külföldön töltsön – közölte a képviselőjelölt.

Az Erasmus-program támogatásának növelésére az uniós költségvetésben lenne mozgástér: az EU minden, a területén található szarvasmarhára naponta két eurót költ, a hallgatók esetében ez az összeg csupán 70 cent – fogalmazott Bóka János, aki a külföldön tanuló diákok munkavállalását is szervezett formában segítené, amely az anyagi lehetőségek javítása mellett a munkatapasztalatok megszerzése miatt is előnyös lenne.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.