Balogh Ibolya (Fidesz) a sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, hogy az intézmény az Új Magyarország fejlesztési terv Társadalmi infrastruktúra operatív programja keretében meghirdetett, Infrastruktúra-fejlesztés támogatása az egészségpólusokban elnevezésű pályázaton 11,3 milliárd forintos projekt megvalósítására pályázott.
Az Európai Unió által biztosított forrás szétosztásáról döntő bizottság határozata alapján – forráshiányra való hivatkozással – a kórház pályázata tartaléklistára került. Erről február 17-én, az értesítési határidőn túl szerzett tudomást a fenntartó önkormányzat. Tíz nappal később panasszal élt a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnél, mert nem tudta elfogadni az indoklást.
„A cél az volt, hogy a 11,3 milliárd forintot megnyerje a Szent György-kórház pályázata, mert jogalapja van rá, mert pályázata minden tekintetben megfelelt a kiírásnak, s mert átvizsgálva az eljárás rendjét, megnézve a jegyzőkönyveket megállapítottuk, hogy a pontozás nem a (...) jogszabályoknak megfelelően történt” – fogalmazott Balogh Ibolya.
A válaszadásra 30 napja lett volna a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnek, de azt további 30 nappal meghosszabbította, s válasza az idő alatt sem érkezett meg – tette hozzá.
„Ez olyan mély cinizmusra vall, amihez már nem türelem szükségeltetik, hanem tovább kell lépni határozottan a megfelelő hatósághoz” – jelentette ki a megyei közgyűlés elnöke. Úgy fogalmazott: a Legfőbb Ügyészségtől várják a „jogszerűség helyreállítását” s a törvényes lehetőségek biztosítását. De ha arra szükség lesz – lévén szó európai uniós pénzről –, továbblépnek, s az Európai Bírósághoz fordulnak az ügyben.
A megyei közgyűlés elnöke korábban többször felhívta a figyelmet arra, hogy a pályázat tartaléklistára helyezésével magasabb egészségügyi ellátást biztosító póluskórház nélkül maradhat a közép-dunántúli régióban élő 1,1 millió ember.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.