Az elektronikus levél szövege a következő: „Ha egy rabló arra kényszerítene, hogy ATM-ből pénzt vegyél ki, értesítheted a rendőrséget, ha a PIN kódodat fordítva adod meg. Például ha a PIN kódod 1234, írd azt, hogy 4321. Az ATM felismeri, hogy a PIN kódot fordítva adtad meg, mint ahogyan az a kártyádon van. A gép ugyan kiadja a kért összeget, de anélkül, hogy a rabló tudná, a rendőrség azonnal a segítségedre jön.”
A rendőrség szerint az internetes csalók gyakran az ilyen és hasonló leveleket használják fel arra, hogy információkat szerezzenek valakinek a számítógépéről. A legtöbb ilyen levélhez ugyanis apró méretű kémprogramot csatolnak, mely a vele kapcsolatba lépő gépekről küld információkat a megadott címre. Illetve olyan is előfordul, hogy az ilyen módon megfertőzött gépekből kialakított hálózat segítségével követnek el támadásokat más rendszerek ellen, vagy a címzettlistából szemezgetve gyűjtenek személyes adatokat.
A fordítva beütött PIN kódról szóló legenda már csak azért is sántít, mert ha valakinek például 1221 a PIN kódja, akkor fordítva beírva is 1221-et kell beütnie az ATM-be. Erre Jakab Péter, az MKB bankbiztonsági igazgatója, a Magyar Bankszövetség bankbiztonsági bizottságának elnöke hívta fel a Bács-Kiskun megyei internetes lap figyelmét. Jakab szerint az ATM-ek nincsenek kapcsolatban a rendőrséggel. De ha mégis így lenne, akkor azt is feltételeznünk kell, hogy a rendőrség a riasztást követően szinte azonnal a helyszínre ér és megakadályozza a támadást. Jakab már annak is nagyon örülne, ha egy járőr az országban található 4 ezer ATM bármelyikéhez 15 percen belül kiérne.
(baon.hu)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.