Bírósági tárgyalást kér a Kossuth térről előállított két férfi

Bírósági tárgyalást kér és nem fogadja el a bírósági végzést a március 15-én a Kossuth térről előállított Hernády Zsolt és Rosdy Tamás – ezt kettejük nevében utóbbi közölte pénteken. • Súlyos rendőrségi jogsértések történtek március 15-én

MNO
2009. 06. 12. 13:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rosdy Tamás a közleményben utalt a csütörtökön nyilvánosságra hozott Független Rendészeti Panasztestület jelentésére. A testület megállapította, hogy súlyos alapjogsértések történtek annak a két fiatalembernek az ügyében, akiket a Kossuth téri állami ünnepségről állítottak elő azért, mert skandálva követelték a miniszterelnök távozását. A panasztestület állásfoglalása szerint jogsértő volt, hogy a két férfit előbb a tömegből kiemelve igazoltatták, majd bilincsben a Gyorskocsi utcai fogdára előállították, ahol megmotozták és több órán keresztül fogva tartották őket.

A testület szerint tévesen minősítette a rendőrség a gyülekezési szabadság megsértésének a fiatalemberek cselekedetét, mivel március 15-én a Kossuth téren nem a gyülekezési jogról szóló törvény hatálya alá tartozó rendezvény zajlott, hanem állami ünnep. „Vagyis fogalmilag kizárt, hogy a panaszosok megsértették volna a gyülekezési szabadságot” – szögezte le a panasztestület, amely kimondta azt is, hogy mindezek miatt jogszerűtlenül állították elő a panaszosokat a szabálysértés elkövetésére és továbbfolytatására hivatkozva. Továbbá jogszerűtlen volt az előállításuk azért is, mert a panaszosok nem szegültek ellen a rendőri intézkedésnek.

Rosdy Tamás felidézte azt is, hogy az állampolgári jogok országgyűlési biztosa korábban már megállapította: a két fiatalember elleni intézkedések nem voltak indokoltak. Az előállítással és a fogva tartással, annak körülményeivel a rendőrség súlyos alapjogsértést követett el.

Miközben ezen állásfoglalások megszülettek, a rendőrség jogellenes intézkedéseinek sértettjei kézhez kapták a fellebezésükre megfogalmazott bírósági végzést: a Pesti Központi Bíróság hatályban tartja a szabálysértési határozatot – írta.

Rosdy Tamás közölte: a bírósági végzést nem fogadják el, és a bíróságtól tárgyalás megtartását kérik.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.