„Embertelen és cinikus a vízműszolgáltatás magánosítása”

A magyar ivóvízkincs privatizációjával kapcsolatos történet újabb fordulójának nevezte hétfői sajtótájékoztatóján Bencsik János tatabányai polgármester, fideszes országgyűlési képviselő azt, hogy az Észak-dunántúli Vízmű Zrt. gazdasági társaság formájában tervezi biztosítani a karbantartási, hibaelhárítási feladatokat. • Állítsák le a vízművek bújtatott, lopakodó magánosítását!

MNO
2009. 06. 15. 10:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bemutatva „Az Észak-dunántúli Vízmű Zrt. működésének és szerkezetének korszerűsítése” munkacímet viselő dokumentumot, a polgármester embertelennek és cinikusnak nevezte a kialakult helyzetet. Mint mondta, miközben az Észak-dunántúli Vízmű (ÉDV) Zrt. 80 millió forint alaptőkével létrehoz egy korlátolt felelősségű társaságot, további 200 millió forint külső tőke bevonását is tervezi, hogy elejét vegye az esetleges finanszírozási zavaroknak. „Ezt úgy hívják, hogy privatizáció” – közölte Bencsik, hozzátéve, hogy egy állami tőkével létrehozott gazdasági társaságba vonnak be két és félszer több magántőkét. A dokumentumra hivatkozva a polgármester elmondta: a magántőke bevonására azért is szükség van, mert a hatékonyság javítása miatt várhatóan dolgozókat bocsátanak el, akiknek több tízmilliós végkielégítést kell fizetni.

Emellett az ÉDV Zrt. át kíván térni a multinacionális szolgáltatók gyakorlatára, azaz úgynevezett „call center” venné át az ügyfélszolgálati irodák szerepét. Ezáltal a szolgáltató elérhetetlenné válhat az ügyfelek számára – utalt a dokumentumra Bencsik János. A polgármester idézte a Magyar Vízközmű Szövetség ügyvezetője, Ányos József szavait, aki kijelentette: szorgalmazzák a bújtatott, lopakodó magánosítás megállítását. Bencsik hozzátette: ha többségi magántulajdonba kerül a vízműszolgáltatás, akkor korlátozottabban lehet hozzájutni az uniós forrásokhoz.

A polgármester szerint bármilyen hatékonyságot növelő, de közösségi tulajdont feltételező átszervezést meg kell előznie a víziközműtörvény elfogadásának, mert jelenleg nem tisztázott, milyen kötelezettségei vannak egy ivóvíz-szolgáltatónak. Egyúttal felkérte Zsidek Ferencet, az ÉDV Zrt. felügyelő bizottságának szocialista önkormányzati delegáltját, hogy ne támogassa a bizottság június 17-i ülésén a dokumentum elfogadását.

Zsidek Ferenc az MTI kérdésére elmondta: egyelőre nem hozott döntést, de tanulmányozza az egyébként folyamatosan módosuló dokumentumot. Az Észak-dunántúli Vízmű Zrt. később reagál a polgármester szavaira.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.