Felkészültek az árhullámra a gemenci erdő vadőrei

A Gemenci Erdő- és Vadgazdaság Zrt. felkészült a Duna áradására, folyamatosan töltik fel a vadetetőket, mentik a már kitermelt faanyagokat az árterületről.

MNO
2009. 06. 25. 13:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az erdőgazdaság csütörtökön arról tájékoztatott, hogy szakembereik már több napja megkezdték a védekező munkálatokat, de szükség esetén nagyobb erőt is tudnak mozgósítani az árhullám károkozásának elhárítására. Közleményük szerint már megkezdték a vadmentő dombokon, körtöltéseken és az áradástól nem veszélyeztetett erdőrészletekben található vadetetők feltöltését szálas- és szemestakarmánnyal, hogy az áradás elöl menekülő szarvasok, őzek és vaddisznók számára a védett helyeken megfelelő mennyiségű eledel biztosítsa a túlélést.

Az állatok által elfogyasztott takarmányt folyamatosan pótolják. A Gemenci Erdő- és Vadgazdaság Zrt. tájékoztatása szerint tervszerűen folyik a kitermelt faanyag mentése az ártéri területekről. Az erdő- és vadgazdaság arra kéri az embereket, ne zavarják az állatokat a körtöltéseken, mert azok nem mernek majd felkapaszkodni a dombokra. A Nagy-Duna szigetközi szakaszán Nagybajcsnál csütörtök délben már harmadfokú árvízvédelmi készültség lépett életbe.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.