A Népszabadság úgy tudja: a Valutaalap megállapítja majd, hogy az erőfeszítések összhangban vannak a készenléti hitelkeretszerződésben foglaltakkal, bizakodásra adnak okot, és Magyarország – legalábbis az első negyedévre – teljesítette a fizetési mérleg hiányára, a belső államadósságra, az inflációra, illetve a devizatartalékokra vonatkozó célokat.
Washingtonban egyelőre 6,7 százalékos GDP-visszaeséssel és 3,9 százalékos költségvetési hiánnyal számolnak erre az évre. A megszokott módon beleszövik majd az értékelésbe, hogy szükség esetén pótlólagos intézkedéseket kell tennie a magyar kormánynak, amire fedezetet például a 3 százalékos költségvetési tartalék jelenthet.
A Népszabadság értesülése szerint az IMF pozitívan vélekedik a nyugdíjreform eddigi eredményeiről, illetve a banki likviditás növeléséről az állami kölcsönökön keresztül. A Valutaalap a megfogalmazás szerint „nagyjából elégedett” a pénzintézetek köré vont védőháló megerősítésével.
(Népszabadság/MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.