„Kibeszélő”, megoldáskereső beszélgetésre hívta Lendvai Ildikó pártelnök az MSZP „fiataljait” hétfőn, hogy közösen keressenek megoldást a belső feszültségekre – értesült a Népszabadság. A találkozót az estébe nyúló parlamenti szavazások után, az Alkotmány utcai Next Klubba szervezték. Botka László szegedi polgármester, Hagyó Miklós budapesti főpolgármester-helyettes, Ujhelyi István alelnök, Mesterházy Attila frakcióvezető, Molnár Csaba kancelláriaminiszter és Ficsor Ádám titkosszolgálati miniszter kapott meghívót. Ott volt Szabó Imre környezetvédelmi miniszter is. Elfogadta az invitálást, s leült a tárgyalóasztalhoz Kiss Péter és Szekeres Imre, a nemrég megszűnt hármas pártvezetés két tagja, valamint Puch László és Veres János is.
A zártkörű egyeztetés előzménye, hogy Ujhelyi István alelnök az országos elnökség múlt heti ülésén felvetette, hogy az EP-választások eredménye után a pártvezetés ajánlja fel mandátumát a kongresszusnak, hogy azután kellő legitimációt kapjon a folytatáshoz, akárki is alkossa. A bizalmi szavazást további négy fiatalabb elnökségi tag (Mesterházy Attila, Bárándy Gergely, Vadai Ágnes, Varga László) támogatta, a többség azonban ellene voksolt – számol be a lap. A kompromisszumkeresés iránya, hogy az MSZP felső vezetése (elsősorban az egykori vezető hármas: Lendvai Ildikó, Szekeres Imre és Kiss Péter) úgy integrálja a „fiatalokat”, hogy közben saját pozícióit is megtartsa. Erre adhat lehetőséget, hogy a megalakult – és a párt irányítását érdemben átvevő – országos választási bizottság (ob) élére azt az új embert teszik, aki egyben a párt kormányfőjelöltje is lehet. Törekszenek arra is, hogy az ob tagjai közé mind több új személyt emeljenek be. Ez azonban szűk mozgásteret enged csak, a párt alapszabálya szerint ugyanis a bizottságban alanyi jogon kap mandátumot a teljes elnökség. Mindössze két hely kiadó.
A mostani elnökség meghatározó személyiségei ezért munkacsoportokat kívánnak létrehozni, például az országos listaállítás koordinálására. Ezeket is a „fiatalok” képviselői kapnák. Ezzel viszont a megújulást szorgalmazóknak az a bajuk, hogy az országos listán – a jelenlegi támogatottsági adatokat alapul véve – körülbelül 25-30 befutó parlamenti hely lehet, ezek többségét pedig (nem elvitatva) szintén az „öregek” kapják, így a mozgástér itt is mindössze 5-8 mandátum.
(Népszabadság)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.