Nem értett egyet a médiatörvény-javaslattal a Fidesz

Nem vette tárgysorozatba a Jánosi György (MSZP) által benyújtott médiatörvény-tervezetet hétfőn a parlament kulturális és sajtóbizottsága. A politikus a bizottság előtt elmondta, a javaslat azt a koncepciót tükrözi, amely másfél éves ötpárti, illetve négypárti szakértői és politikai tárgyalások eredményeként, kompromisszummal alakult ki.

MNO
2009. 06. 15. 11:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jánosi György azt kérte a bizottság tagjaitól, támogassák a dokumentum tárgysorozatba vételét, azonban megjegyezte, napirendre csak akkor kerülhet a javaslat, ha megvan a szükséges együttműködés, „megvan az a vállalás, hogy a nyilvánosság előtt is megpróbál együttműködni többféle parlamenti erő, tehát a napirendre vétel egy későbbi, közös döntés eredménye lehet”.

Cser-Palkovics András fideszes képviselő emlékeztetett rá, hogy a szövegtervezet nem élvezte a négy parlamenti frakció támogatását. Elmondta, a Fidesz már korábban jelezte: noha a javaslat előrelépés a korábbiakhoz képest, ebben a formájában nem tudtak azzal egyetérteni.

Pető Iván, a bizottság szabad demokrata elnöke azt mondta, egyetért azzal, hogy „dokumentumként álljon a parlament rendelkezésére hivatalos irományként a javaslat”, azonban az SZDSZ sem támogatja a tárgysorozatba vételt, mert van a törvényjavaslatnak olyan eleme, „ami addig, míg benne van a javaslatban, a benyújtást nem tudjuk támogatni” – fogalmazott.

Lukács Tamás, a KDNP képviselője úgy fogalmazott, „volt alkalmas idő” arra, hogy új médiatörvény szülessen, azonban ez az idő elmúlt. Véleménye szerint alapvető politikai kérdés az, hogy a parlament összetételének legitimációja mire vonatkozik, és úgy vélte, „ebben a politikai légkörben” nem lehet olyan törvényt alkotni, amely alapvetően politikai kérdés. A bizottság 9 igen mellett 9 tartózkodással utasította el a médiatörvény-tervezet tárgysorozatba vételét. Szintén nem tárgyalt a grémium a Magyar Televízió Közalapítvány székhelyváltozásának az alapító okiraton történő átvezetéséről szóló javaslathoz benyújtott módosító indítványról, amely az új székház bérletével kapcsolatos ÁSZ-vizsgálat folytatását, a korábbi jelentés megállapításainak nyomán hozott döntések megismerését célozza.

Pető Iván (SZDSZ) bizottsági elnök ismertetése szerint a Cser-Palkovics András (Fidesz) által jegyzett indítványról az alkotmányügyi bizottság úgy döntött: a dokumentum nem házszabályszerű, így a kulturális bizottságban nem is szavaztak róla.

Cser-Palkovics András hozzászólásában megjegyezte: újra be fog nyújtani egy más tartalmú módosító indítványt, hiszen a célt nem érte el, s így még mindig nem nyilvános a székházszerződés.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.