Orbán: Nem szabad a jelenlegi feltételekkel IMF-hitelt fölvenni + Videó

Orbán Viktor szerint a szocialisták gyakorlatilag csődbe vitték az országot, így a következő kabinetnek nem lesz miből építkeznie. Az ellenzéki vezető azt mondta: olyan feltételekkel, mint amilyennel a Gyurcsány-kormány kötött megállapodást a Nemzetközi Valutaalappal, nem szabad újabb hitelt felvenni, mert az merénylet lenne Magyarország ellen. A Fidesz elnöke az Európai Néppárt elnökségi ülésén vesz részt Brüsszelben, ahol a párt az EP-választásokat értékeli.

MNO
2009. 06. 12. 7:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az országot tönkretették és kifosztották, nyakig eladósították, gyakorlatilag Magyarország csődben van, az országot a Nemzetközi Valutaalap (IMF) finanszírozza ebben a pillanatban – mondta Orbán Viktor. „A következő kormány is innen indul majd. Nem ide fogunk megérkezni. Oda fogunk megérkezni, hogy Magyarország pénzügyileg is a saját lábán áll majd, erős lesz, és képes lesz saját magát fönn-, illetve eltartani” – tette hozzá.

Amíg ide elérünk, addig is forrásokra lesz szükség – jelezte a Fidesz elnöke, aki szerint egy biztos: az IMF-fel olyan feltételek mellett, mint amilyenekkel a mostani kormány megállapodott, nem tudnak megállapodni, mert az szerinte az ország elleni merénylet lenne.

Becsempészték az ingatlanadót az IMF-szerződésbe

A Fidesz elnöke úgy véli: lesznek nehéz tárgyalásaink, Magyarországot működtetni kell, ahhoz meg pénz kell, ráadásul gyorsan létre kell hoznunk néhány százezer új munkahelyet, ehhez is források kellenek, aztán a saját lábunkra fogunk majd állni, és az ország újra külső kiszolgáltatottságtól mentesen élheti majd az életét.

Orbán kivizsgáltatná a parlament szakbizottságával, kit terhel a felelősség azért, hogy az ingatlanadó bevezetését utólag, egy módosítással rögzítették az IMF-szerződésben.

A megállapodásban egyébként a kormány vállalta a MÁV és az önkormányzati rendszer átalakítását is. Mint kiderült, januártól várhatóan az is fizet ingatlanadót, akinek több 30 millió forint alatti ingatlan van a nevén.

A polgári kormány miniszterelnöke a Hír Televízió Péntek 8 című műsorának ma esti vendége.

(hírTV)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.