Rendőrök vigyázhatnak a diákokra Dombóváron

Csökkent a Dombóvár környéki településeken elkövetett bűncselekmények száma. A közrend védelme tovább erősödik, rendőrök vigyázzák a diákokat, az idősek pedig gombnyomásra riaszthatják a rendőröket.

MNO
2009. 06. 17. 10:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Amennyiben a tantestületek igénylik, veszélyeztetett időben és helyen rendőri szolgálatot vezet be a kapitányság – mondta dr. Szijártó István rendőrkapitány. Ez azt jelenti, hogy figyelnek az iskolába érkező vagy távozó diákokra, vagy akár a szünetekben is felügyelik őket. Ezenkívül a szülőket és magukat a fiatalokat is bevonják a bűnmegelőzésbe. Szintén a tantestületek igényeihez igazodva fogadóórákat tartanak a rendőrök. Ezeken a személyes találkozókon akár névtelenül is tanácsot lehet kérni.

Az ifjúság mellett az idősek védelmét is szem előtt tartja a dombóvári rendőrség – derült ki a kapitány beszámolójából. 2007-hez képest ezt a korosztályt érintő bűncselekmény is kevesebb történt 2008-ban. Az esetek száma 114-ről 80-ra csökkent. Szeptemberre készül el a kockázatelemzés, amelyből pontosan kiderül, mely településeken vagy településrészeken élő idősek veszélyeztetettek a leginkább. Velük személyesen is felveszi a kapcsolatot a rendőrség. Az egyesített szociális intézmény keretei között működő jelzőrendszeres segítségnyújtást is használják majd bűnmegelőzési célra.

Tavaly a második fél évben feleannyi bűncselekmény történt a Dombóvár környéki településeken, mint az első hat hónapban – mondta a rendőrkapitány a város képviselő-testülete előtt tartott beszámolójában. A sikert az országban egyedülálló kezdeményezésnek tulajdonította, miszerint a rendőrség és a térség lakói kihelyezett közbiztonsági fórumokon találkoztak. Egy-egy alkalommal akár százan is megjelentek, hogy elmondják, milyen általános és konkrét problémák megoldásában várnak segítséget a rendőröktől. A felmérések eredményei nem csak porosodó dokumentumokként végezték, a rend őrei helyben igyekeztek eleget tenni a kéréseknek. Ezekkel az akciókkal csökkentették a lopások, gyorshajtások számát. Kevesebb lett a rendszám és jogosítvány nélkül közlekedők száma is.

(teol.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.