Siófok és Almádi megtorpedózta a reptérfejlesztést

Nem kaphatja meg az előzetes környezetvédelmi engedélyt a szentkirályszabadjai reptérfejlesztő cég – állapította meg a környezetvédelmi hatóság. Ennek részben az is oka, hogy a szükséges szakhatósági hozzájárulást sem Balatonalmádi, sem Siófok önkormányzata nem adta ki.• Sólyom László igazat adott a reptér ellen tiltakozóknak

MNO
2009. 06. 05. 11:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A volt katonai légibázis polgári repülőtérré alakítása heves tiltakozást váltott ki az almádiak és a siófokiak részéről is. Néhány hete a köztársasági elnök is a helyszínen tájékozódott, és azoknak a tiltakozóknak adott igazat, akik nyugalmukat és a Balatont féltik a tó keleti medencéje felett elszálló napi ötven nagygép zajától, környezetszennyező hatásától.

Siófok polgármestere sem rejtette soha véka alá véleményét a szentkirályszabadjai reptérügy kapcsán. Állítja: a nagygépek megjelenésével a város, az üdülőterület békéje, a siófokiak megélhetése kerül veszélybe. A fejlesztést támogató túlpartiak támadják Balázs Árpádot, mondván: mi köze Siófoknak a szentkirályszabdjai reptérhez? Egy veszprémi civil szervezet nemrégiben azt is felvetette, hogy a siófoki tiltakozás „a konkurencia megsemmisítésére irányuló startolás”. Balázs Árpád szerint nem a beruházást ellenzik, csak a városuk feletti légtérhasználatot. Ha a fel- és leszállás irányát megváltoztatják, a repülőtér ellen nem emelnek kifogást.

Balázs Árpád ugyanakkor azt mondta, hogy Siófok rendelkezik olyan adatokkal, amelyek a szentkirályszabadjai reptérügylet furcsaságaira mutatnak rá. Ilyen például, hogy míg Veszprém és Szentkirályszabadja ingyenesen kapta meg az államtól a reptér tulajdonjogát és ezzel az öt és fél milliárd forint értékűre becsült vagyont, addig Siófok és Ságvár hiába szeretett volna ugyancsak igyenesen hozzájutni a kiliti reptér tulajdonjogához. Ők nem kapták meg a mintegy kétszázmilliót érő ingatlant.

Siófok végül forgalmi értéken megvásárolta a repteret. Annyi kedvezményt kaptak, hogy nem hirdették meg versenytárgyaláson, hanem közvetlenül megvehették – mondta a somogyi internetes oldalnak Balázs Árpád, aki nehezményezi azt is, hogy a szentkirályszabadjai beruházó egymilliárd forintért jutott a területhez, amely a forgalmi érték 20 százalékát sem éri el. Nyilvános versenytárgyalásról sem hallottak, de az egész ügylet lefolytatásáról sincs információjuk. Az államháztartási törvény és az egyes önkormányzatok vagyongazdálkodási rendeletei mindenképpen tartalmaznak ilyen eljárásjogi szabályokat, amelyeket nem biztos, hogy betartottak.

(sonline.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.