Utolsó pillanatok? – Akár 150-en is kiléphetnek az MDF-ből

Országszerte körülbelül 100–150-en léphetnek ki a Magyar Demokrata Fórumból – mondta Porkoláb Mátyás, az MDF II. kerületi szervezetének elnöke hétfőn. Mint mondta, a II. kerületben kedden tartanak taggyűlést, és körülbelül 15–20-an fognak kilépni a pártból, többek közt ő maga is. • Dávid nem vállalta a titkos szavazást – „Gyakorlatilag megbukott” + Képek • Dávid Ibolya bizalmat kér a küldöttektől az MDF gyűlésén

MNO
2009. 06. 29. 12:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Porkoláb Mátyás elmondta: úgy tudja, a VIII. kerületi MDF-szervezet hétfőn délután fel fogja oszlatni magát. Hozzátette: becslése szerint országszerte 100–150-en fognak kilépni az MDF-ből. Az MTI kérdésére közölte: a kilépettek egyesületet hoznak majd létre. Porkoláb Mátyás a sorozatos kilépéseket úgy magyarázta: az MDF június 20-án tartott országos gyűlése volt az „utolsó csepp a pohárban”.

A júniusi országos gyűlés nagy többséggel, nyílt szavazással erősítette meg Dávid Ibolya pártelnököt pozíciójában. A szavazást követőn több tucat küldött elhagyta a helyszínt, a távozók között volt Porkoláb Mátyás is, aki akkor közölte: nem adtak helyt ügyrendi javaslatának, amely arról szólt, hogy az országos gyűlés akar-e inkább titkosan szavazni arról, hogy továbbra is Dávid Ibolya maradjon-e párt elnöke. Mint akkor hangsúlyozta, kritikák nem hangozhattak el az országos gyűlésen, „meglehetősen diktatórikusan vezették az ülést”. Bejelentette azt is: kilép az MDF-ből.

Thaisz Miklós, az Ifjúsági Demokrata Fórum (IDF) alelnöke a szavazás után újságíróknak azt mondta: az igen szavazatokat nem számolták meg, és zavarosak voltak a körülmények, sok küldött nem is tudta, hogy miről szavaz, ugyanis konkrétan nem azt tették fel szavazásra, hogy Dávid Ibolya maradjon-e a párt elnöke. Kerék-Bárczy Szabolcs, az MDF szóvivője az országos gyűlés után azt mondta: a bizalmi szavazás több mint kétharmados többséggel megerősítette az MDF elnöke és elnöksége által folytatott politikát. Hozzátette: ez egyfajta felhatalmazást is jelent arra, hogy a következő hónapok munkáját is folytassa ez a vezetés. Mint mondta, a szavazás nem Dávid Ibolya személyéről vagy pozíciójáról szólt, hanem a párt politikájáról. Makay Zsolt, az MDF országos választmányának elnöke pedig a június 20-i gyűlés után azt jelentette be: az MDF alapszabályát módosították, és az Ifjúsági Demokrata Fórum kikerült onnan.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.