
rendőrkapitány
Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.
Megkezdődött az elnökjelöltről szóló szavazás az SZDSZ rendkívüli küldöttgyűlésén vasárnap. A szavazás előtt az elnöki posztért induló Badacsonyi Szabolcs, Retkes Attila és Weinek Leonárd támogatói szólaltak fel. A 703 szavazásra jogosult küldöttből 438-an regisztráltak. A küldöttek két fordulóban dönthetnek az elnök személyéről. Ha az első fordulóban egyik jelölt sem kapja meg a szavazatok 50 százalékát plusz egy voksot, akkor második fordulóra kerül sor, amelyben a két legjobb eredményt elért elnökaspiráns vesz részt.
A párt leköszönő elnöke vasárnap úgy fogalmazott: a feladat terhe akkora, hogy nem bír el további politikai játszmákat, belháborút, spekulációt, obstrukciót és rosszindulatot. Fodor Gábor hangsúlyozta: esélyt kell adni azoknak, akikben van kellő energia, erő, elszánás arra, hogy megpróbálják az SZDSZ-t feltámasztani. Mint mondta, ez a meggyőződés vezette el oda, hogy lemondjon képviselői mandátumáról, mert meg kell adni az esélyt az új elnöknek, hogy a támogatói segítségével változtatni tudjon. Úgy fogalmazott: nincs benne indulat, csak elkeseredettség és szomorúság. Kiemelte: mély válságban van a köztársaság és az SZDSZ. Az ország válságának tünete a Jobbik 15 százalékos eredménye, és erős figyelmeztető jel az is, hogy a Fidesznek hatvanszázalékos a támogatottsága. „Valami nagyon elromlott Magyarországon, valamit nagyon elrontottunk” – jelentette ki.
Bekebelezték a köztársaságot?
Fodor Gábor úgy látja, a szélsőjobb azért tudta megtámadni és bekebelezni a köztársaságot, mert a mérsékelt erők felélték maradék hitelüket. Szavai szerinte a gazdasági populizmus azért hoz szavazókat az ellenzéknek, mert a koalíció elhibázott gazdaságpolitikája súlyosbította a válság hatásait. „A rend jelszava azért hangzik olyan szépnek a választók számára, mert politikai bizonytalanságba taszítottuk az országot” – hangoztatta az SZDSZ elnöke. Az SZDSZ válságáról azt mondta: ezt jól mutatja az EP-választásokon elért eredmény, amely elnökként az ő felelőssége is. Politikai súlyával tisztában vagyok, ezért távozom az elnöki székből. A bírálatot, kritikát elfogadom – mondta. Fodor Gábor hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a tíz éve tartó szétmorzsolódásért másoknak is el kell számolni személyes felelősségükkel. „Szembe kell néznünk azzal, hogy hosszú évek sodródása, rossz politikai döntések sorozata vezetett idáig, amelyek lépésről lépésre gyengítették az SZDSZ hitelét” – közölte.
Példaként a D-209-es ügyet, a száznapos program megszavazását és a 2006. október 23-án történteket említette. Kitért arra is: az elmúlt időszakban nyilvánosságra került visszaélések gyanúja szintén súlyos terheket rótt a pártra. Emlékeztetett arra, hogy egy évvel ezelőtt azért vállalta az elnöki posztot, mert végső kísérletet akart tenni az SZDSZ megújítására. Mint mondta, akkor a párt szervezetileg leromlott állapotban volt, politikailag jórészt kiürült, ezért is szeretett volna visszaadni valamennyit a húsz évvel ezelőtti tekintélyéből. Fodor Gábor felidézte: tiszta forgatókönyvvel és egyértelmű stratégiával vette át az elnöki posztot, de ez ellen olyan átfogó támadás indult a nyilvánosságban és a párton belül is, amely példa nélküli az SZDSZ történetében.
„Mindig lesznek, akik az SZDSZ-t kalandnak, küzdőtérnek fogják tekinteni”
Álláspontja szerint az SZDSZ választási vereségében súlyos felelőssége van azoknak, akik fontosabbnak tartották a cselekvésképtelen kormány melletti kiállást, mint a forgatókönyv elemeinek végig vitelét. Beszélt arról is: vállalja a felelősséget azért, hogy a párt egységének helyreállítását a program végrehajtása elé helyezte, mert hitt abban, hogy csak egy egységes SZDSZ erős. Megjegyezte, most már tudja, hogy mindig lesznek személyes ambíciók, és mindig lesznek, akik az SZDSZ-t nem hitvallásuknak, pártjuknak, hanem kalandnak, küzdőtérnek fogják tekinteni. Fodor Gábor leszögezte: még egyszer nem történhet meg, hogy frakció nem támogatja az elnök politikáját, ahogyan ez ősszel történt. Azt tanácsolta a következő elnöknek és az ügyvivői testületnek, hogy a liberális értékeik mentén tegyenek azért, hogy Magyarország szabadabb és sikeresebb ország legyen. „Emelet fővel távozom, mert van bennem erő, hogy tegyek a hazámért és a szabadságért” – zárta beszédét az SZDSZ leköszönő elnöke a rendkívüli küldöttgyűlésen.
(MTI)
Elképesztő, mit tett egy nyugdíjas egy vasúti átjárónál – videó
Szalahék maradnak, de Szoboszlai Dominikék edzőjét elviszi a nagyot bukó holland óriás
Forradalom a Fradiban, ezért kellett nagyon az új igazolás
Baljós hírt jelentett be Moszkva: könnyen lehet, hogy ezen fog elúszni a béke
Közeleg az éjjel, amely Európa főboszorkánya szerint nagy hatással lesz az emberek érzelmeire
Figyelem: lecseréli a bankkártyák jelentős részét az egyik nagybank – sokakat érint a lépés
Ukrán kémbotrány: bemutatjuk a milliárdost, aki bevásárolta Ruszin-Szendi Romuluszt a Tisza Pártba
Gyász: ütközött a kapussal, elhunyt az NB III-as csapat fiatal labdarúgója
Saját kapusával ütközött, ebbe halt bele a 18 éves focista
Sókrízis: ezek a döbbenetes parajdi természeti katasztrófa okai
Elképesztő fotók: így fog kinézni a parajdi sóbánya a vízbetörés után
Oroszország bejelentette a béketárgyalás időpontját
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.