Jelentősen változtak júniustól a munkaügyi hatósági eljárások. Az OMMF immár nem mérlegelhet, hanem kötelezően bírságot kell kiszabnia, ha egy cég írásos munkaszerződés nélkül, színlelt szerződéssel alkalmaz valakit, vagy ha a szerződés nem tartalmazza a dolgozó alapbérét. Kötelező büntetést von maga után, ha a munkaadó nem jelenti be a munkaviszony kezdetét vagy végét, ha nem vezet munkaidő-nyilvántartást, illetve kettős nyilvántartást vezet, továbbá ha a munka- és pihenőidőre vonatkozó szabályokat a telephelyen foglalkoztatott munkavállalók húsz százaléka esetében megsértette.
Biztosra veheti a bírságot az a társaság is, amely megsérti a nála működő szakszervezet vagy üzemi tanács alapjogait. Az említett jogsértések közül kettő elkövetése esetén immár első alkalommal automatikusan kizárják a közbeszerzésekből, illetve az állami támogatásokból a cégeket. Ezek a szakszervezet szervezését biztosító szabályok megsértése, illetve a munkaviszony létesítésével összefüggő bejelentési kötelezettség elmulasztása.
A kötelező bírságot jelentő többi jogsértés akkor von maga után kizárást, ha azokat két éven belül újra elköveti a munkáltató. A munkavédelmi bírsággal sújtott, illetve a közbeszerzési és állami támogatásokból kizárt cégeket az OMMF két évig tartja nyilván, ezt követően automatikusan törlik őket. Bár a munkaügyi hatósági eljárások szabályai szigorodtak, a válság hatásainak munkajogi eszközökkel való csökkentésére hivatkozva júniustól módosultak a munka törvénykönyve rendelkezései is. A munkaidőkeretre, pihenőidőre és rendkívüli munkavégzésre vonatkozó előírások „rugalmasabbá tételével” újabb kivívott jogokat vesztettek el a dolgozók.
A munkaadó eddig legfeljebb háromhavi, illetve legfeljebb tizenkét heti keretben határozhatta meg a munkaidőt. Az új szabályozás lehetőséget ad arra, hogy a munkaidő immár négyhavi, illetve tizenhat heti keretben is meghatározható legyen. Június előtt a munkavállalót a készenlétet követően minden esetben tizenegy óra pihenőidő illette meg. Az új szabályok szerint, amennyiben a készenlét alatt nem történt munkavégzés, a munkavállalónak már nem jár pihenőidő. Könnyebbé váltak a rendkívüli munkavégzés szabályai is. A munkáltatónak ezentúl nem kell megállapodást kötnie vele, hanem egyből rendkívüli munkavégzésre rendelheti dolgozóját, ha igazolja, hogy az állami foglalkoztatási szervnél állásközvetítést kért, de nem járt eredménnyel.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.