Látványos, de ártalmas a tűzijáték?

Mind egészségünkre, mind környezetünkre ártalmasak azok az anyagok, amelyek a tűzijátékok színét adják – állítja a Levegő Munkacsoport. A környezetvédők még a nemzeti ünnep előtt levélben fordultak a Miniszterelnöki Hivatalhoz, hogy elérjék: csak veszélytelen összetevőkből készült rakétákat alkalmazzanak augusztus 20-án. A kancellária nem kíván foglalkozni az üggyel – számol be a Magyar Nemzet.

Magyar Nemzet
2009. 08. 22. 4:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyakran nehézfémvegyületek adják a tűzijátékok színét, amelyek ártalmasak az egészségre, hiszen károsítják az idegrendszert, és rákkeltő hatásúak – áll a Levegő Munkacsoport (LM) közleményében. A szervezet szerint a pirotechnikai eszközökben a pajzsmirigyet és a magzati fejlődést károsító anyag, perkolát is található, amely a levegőt és a vizet is szennyezi.

Mint írják, a tűzijátékok során a klórtartalmú anyagok égésekor rendkívül káros, rákkeltő dioxinok és furánok is keletkeznek. Állításuk szerint az utóbbi években kifejlesztettek olyan, a környezetet kevésbé szennyező, korszerű pirotechnikai eszközöket, amelyek összetevői alkalmazásával lényegesen kisebb a szennyező füst.

Az LM nehezményezi, hogy a tűzijátékot szervező cég, az Absolut Pyro Kft. kérésük ellenére sem adott tájékoztatást a felhasználást pirotechnikai anyagok összetételéről, a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) tiltására hivatkozva. Szerettük volna megtudni a cégtől, valójában miért nem hozza nyilvánosságra a felhasznált anyagokat, de lapzártánkig nem értük el az Absolut Pyro egyetlen munkatársát sem – írja a szombati Magyar Nemzet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.