„Engem ugyanúgy zavar, ha Rudolf Hessre, mintha Kádár Jánosra emlékeznek” – hangsúlyozta Szájer József. Az Európai Néppárt képviselőcsoportjának alelnöke emlékeztetett rá, hogy az Európai Parlament határozata szerint augusztus 23-át a totalitárius diktatúrák elleni emléknappá nyilvánították. Kifejtette: a dátum a 70 évvel ezelőtt megkötött, Molotov Ribbentrop-paktumra emlékeztet, amikor a világtörténelem két legszörnyűbb diktatúrája, a nemzeti szocialista és a kommunista diktatúra összefogott és elveit együtt érvényesítette.
A paktum sárba tiporta az emberi jogokat és milliók életét pusztította el – tette hozzá. Elfogadhatatlan, ha egy országban az éppen regnáló hatalom képviselői úgy énekelhetik el a kommunizmus himnuszát, az Internacionálét egy ünnepségen, hogy ez nem kelt általános felháborodást – fejtette ki a politikus.
Egyesek szerint a két eszme között azért nem lehet párhuzamot vonni, mert a kommunizmus nemes eszmén, az emberek közötti egyenlőségen, testvériségen alapszik, amíg a náci ideológia nyíltan emberellenes, rasszista ideológia volt – mondta. Csakhogy mindkét diktatúra emberek életén, nyomorúságán gázol keresztül – szögezte le.
„Annyi a különbség közöttük, hogy a kommunizmus még a nemes eszme hazugságával is tetőzte bűneit, holott ugyanúgy pusztított, hozott nyomorúságot”. Egy mérce van csupán, az emberi méltóságnak, az emberi jogoknak a mércéje – húzta alá Szájer József. A mintegy kétszáz fős hallgatóság előtt zajló ünnepségen felavatták a szovjet hadsereg által elkövetett, 22 ezer lengyel áldozatot követelő katyni mészárlás áldozatainak emléktábláját.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.