A peren kívüli megállapodásokat sürgeti a kormány

A kormány célja az, hogy az igazságszolgáltatásban a lehető legtöbb vitás ügyet peren kívül oldják meg – mondta Avarkeszi Dezső, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium (IRM) államtitkára pénteken egy debreceni konferencián.

MNO
2009. 10. 30. 11:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) kétnapos szakmai összejövetelének megnyitóján a politikus kiemelte: a bíróságok tehermentesítése és ezáltal a gyorsabb ügyintézés volt a kormány célja azzal, hogy a fizetési meghagyásos eljárások egészét és további peren kívüli eljárásos ügyeket közjegyzői feladatkörbe utalt.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.