Az önkormányzat segíteni akar a probléma megoldásában: október 29-én a közgyűlés dönt arról, hogy a város, átvállalva a lakók tartozását, 7,82 millió forintot juttat a gázszolgáltatónak. Mint Kucsera Róbert, a fűtésirendszer-tulajdonos cég képviselője vasárnap elmondta, a lakók mintegy 70- 80 százaléka rövidebb-hosszabb ideje adós a fűtési díjjal.
A díjhátralékok halmozódása akkor kezdődött, amikor a szolgáltató 2004-ben megvásárolta a fűtési rendszert a lakások átalakítását, felújítását végző cégtől, amelyről csak a vétel után derült ki, hogy felszámolás alatt van. Mindaddig, míg az azzal kapcsolatos peres eljárás le nem zárult, a Stopping Kft. nem tudott jogilag eljárni a nem fizető lakók ellen, s nagyrészt ennek következményeként, 20 millió forint veszteséget halmozott fel.
Az ügy lezárulta és rendezése után a cég tavaly arra kérte a lakókat, hogy hitelesíttessék saját mérőóráikat, a vállalat pedig minden háztömbbe hiteles főmérő órát szereltetett fel. A lakók többsége ezt megtette, s az épületekben tavaly volt is fűtés. A tavaszi elszámoláskor azonban kiderült, hogy a főmérők és a lakók mérőberendezései az öt épületnél együttesen mintegy 6 millió forint különbséget mutattak. Annak kiderítésére, hogy „hova tűnik a hő?”, független igazságügyi szakértőt fogadott mind a szolgáltató cég, mind a közös képviselők. A szakértői vélemények szerint a mérőórák nem megfelelő beépítése okozza a problémát.
A helyzet megoldására Brájer Éva, a választókerület önkormányzati képviselője a héten lakossági fórumot hívott össze, ahol ő és Bóka Viktor, a város jegyzője is elmondta: amennyiben az október 29-i közgyűlés igent mond a javaslatra , a város 7,82 millió forintot juttat a gázszolgáltatónak. A gyorssegélyt a lakásokra terhelnék rá, de a ráeső részt a lakó csak akkor törlesztené, ha eladná az otthonát. Ha a lakótelepen élők elfogadják ezt a megoldást, s a közgyűlés is a pénz biztosítása mellett dönt, a város távhőszolgáltató cége venné át a szükséges intézkedések megtétele után a lakótelepen a fűtés szolgáltatását. A lakossági fórumon az ott élők egy része azonban azt javasolta, hogy inkább a lakók vásárolják meg a kazánokat. Kucsera Róbert tájékoztatása szerint ha a közgyűlési döntés kedvezőtlen lenne, a kft. nem tudja elindítani a fűtést, mert nincs pénze arra, hogy kiegyenlítse a gázszolgáltatónak a tartozást, s hitelt sem tud felvenni.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.