Együtt utazott Barcelonába Kóka és Retkes

Az Európai Liberális Demokrata és Reformpárt november 18-20. között Barcelonában lezajlott éves kongresszusán a Szabad Demokraták Szövetségének képviseletében Retkes Attila pártelnök, Kóka János frakcióvezető és Eörsi Mátyás, az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke vett részt.

MNO
2009. 11. 20. 12:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A pártelnök a kongresszus plenáris ülésén elhangzott felszólalásában felhívta az európai liberális pártok figyelmét a Szerbiában törvényerőre emelt, személyi alapú kulturális autonómiát biztosító Nemzeti Tanácsok rendszerére, mely nagy áttörést jelent a közép-európai kisebbségi ügyek kezelésében, és modellként szolgálhat más országok nemzeti kisebbségi jogainak rendezésében is. Kóka János frakcióvezető az energiaügyi szekcióülés nyitó előadásában az európai szintű összefogás fontosságáról beszélt a Nabucco projekt megvalósulásában, és szorgalmazta, hogy az EU újból külön megbízott útján kísérje figyelemmel annak alakulását.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.