
rendőrkapitány
Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.
Dávid Ibolya a kommunizmus áldozatainak tagadásáról szóló módosítás szavazásakor nem tartózkodott az ülésteremben, míg a holokauszttagadást szabályozó törvényre igennel voksolt.
A pártelnök vasárnapi nyilatkozata szerint a legkevesebb, amit az ország megtehet, hogy fejet hajt a kommunizmus ismert és névtelen áldozatai előtt. Dávid Ibolya a hétfői szavazáskor, amikor a kommunizmus áldozatai tagadásáról is döntést hoztak, nem tartózkodott az ülésteremben. Csütörtök óta Dávid Herényi kijelentéseire nem reagált; ezt csak egy nappal azután tette meg, hogy az MNO és egy népszerű blog is feltűnő helyen ismertette Herényi nyilatkozatát.
A közleményt az elmúlt napok – mint írták – „félreérthető és félreértett nyilatkozata” miatt adták ki, illetve azért, hogy a párt világossá tegye a kommunista diktatúráról kialakított álláspontját, mert ezt – ahogy fogalmaztak – az ország egyik legfontosabb erkölcsi kérdésének tekintik. A pártelnök közleményében azt írta: a totális diktatúrák elszenvedői sosem dönthetnek úgy, hogy nem vesznek részt benne. „A kommunizmus – az elnyomó hatalom működtetőin kívül – mindenkit elért és mindenkit sújtott, függetlenül attól, akart és tudott-e tevőleg fellépni ellene, vagy csak elszenvedte pusztításait. A totális diktatúrák pusztításai egyaránt tűrhetetlenek, akkor is, ha nem ugyanúgy sújtott mindenkit” – hangsúlyozta Dávid Ibolya. Hozzátette: a kommunizmus gyilkos diktatúra volt, embereket ölt, családokat tett tönkre, nemzeteket és országokat nyomorított meg. „A kommunizmus halálos áldozatai és mártírjai hozzánk tartoznak: elsősorban miattuk, de magunk és gyermekeink miatt is kötelességünk a tisztelet” – fogalmazott.
A pártelnök azt írta: a kommunizmus elől nem menekülhettek a munkatáborokba hurcoltak, a jogszerűtlenül és igazságtalanul börtönbe zártak. A kommunizmus nem tűrte a szabadságot, az ellenvéleményt és a politikai ellenzéket – idézte fel, hozzátéve, hogy „1956 tapasztalata után a hősiesség emlékezete és a diktatúrák feltétel nélküli elítélésének kötelessége maradt ránk”. Hangsúlyozta: a kommunizmus elnyomó diktatúra volt, „ha éppen nem gyilkolt, üldözte áldozatait”, és hontalanná tette azokat, „akik számára csak a szülőföld elhagyása kínált menekülést”. „Rejtőzködésre kényszerítette azokat, akik számára a vallás és az egyház jelentett követendő mércét a totális állam lélekrombolása idején is. Kifosztotta azokat, akiktől önkényesen elvette földjüket, üzletüket, kemény munkával gyűjtött vagyonukat” – írta. Dávid kiemelte: a kommunizmus elrabolta a magánéletet, uralni akarta a gondolatokat, beférkőzött a barátságokba.
„A legkevesebb, amit Magyarország a kommunizmustól szabadulva megtehet, hogy fejet hajt ismert és névtelen áldozatai előtt. Erkölcsi kötelességünk ugyanakkor, hogy olyan közéletet teremtsünk, amelyben minden egyes nap teszünk a totális diktatúra visszatérése, dicsőítése és relativizálása ellen egyaránt” – fogalmazott az MDF elnöke.
A Klubrádióban Herényi Károly, az MDF elnökhelyettese csütörtökön a holokauszttagadásról szóló törvény elfogadása kapcsán azt mondta: „Nem lehet egyenlőségjelet tenni a holokauszt áldozatai és a kommunizmus áldozatai közé. Az, hogy a kommunizmus áldozatává ki vált, az részben az ő döntése volt: antikommunista volt, egyéb nézeteket vallott, tehát ő erről dönthetett. Ha akart, kommunista is lehetett. Viszont az, hogy valaki zsidónak születik vagy cigánynak születik, az nem az ő döntésének a kérdése. No most a két dolgot ily módon egy platformra helyezni és teljesen egyenrangúnak és egyenértékűnek föltüntetni, ez az én számomra elfogadhatatlan.” A politikus a rádióműsorban azt is mondta: „Húsz éve más sem történik, mint hogy megpróbáljuk ezt a két történelmi tragédiát egy szintre hozni.” „Az egyik egy népirtás, a másik pedig egy politikai diktatúra negatív következménye és eredménye, ami a történelem folyamán sajnos előfordul, sokkal sűrűbben, a népirtás az hála Istennek ritkább dolog, de ez nem két azonos fajsúlyú ügy, nem egy törvénybe való” – tette hozzá.
Herényi szavaira Répássy Róbert (Fidesz) közleményben reagált, és azt írta: az MDF-es politikus kijelentése „minden határon túlmegy”, cinikus, ostoba, aljas és alkotmányellenes. A Fidesz frakcióigazgatója szerint „Herényi Károly ezzel a nyilatkozatával végleg kiírta magát a demokratikus közéleti szereplők és a normális emberek közül”.
Herényi erre reagálva közleményben tudatta: a „gyűlölettel átszőtt kampányidőszakban” szándékosan félremagyarázzák a gondolatait. Hangsúlyozta: a rádióműsorban egyértelművé tette, hogy „a kommunizmus áldozatai közül sokan önként vállalták a mártíromságot, szembeszállva egy elnyomó, embertelen diktatúrával, ám sok tízmillió eltiportnak ez nem adatott meg”. „Demokrataként fontosnak tartom, hogy ne feledjük a diktatúrák bűneit, és emlékezzünk az áldozatokra” – közölte akkor Herényi.
(MTI, parlament.hu)
Egy szélsőbaloldali provokátor kerül Gyurcsány helyére
Ez gyors volt! Máris kiderült mi áll Gyurcsány Ferenc lemondása mögött
Kubatov Gábor posztja a szívbajt hozta a Fradi szurkolóira
Büszke Magyarország: Győr
„A gázsiról majd a helyszínen beszélünk?” - G.w.M-en röhög az egész internet
Fordulat Romániában: most vannak bajban a magyarok – elbukott az RMDSZ jelöltje
Dobrev Klára küldhette meg a selyemzsinórt Gyurcsánynak
Vasárnapi sportműsor: Barca–Real, Liverpool–Arsenal, ZTE–Újpest
Ezért válik el Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára
Gulácsi Péter mindent elveszített, Lőw Zsolttal nem beszél magyarul
Pottyondy Edina Gyurcsány lelépése miatt kifecsegte Magyar Péter titkát
„Zelenszkij az őrület határán van”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.