A beszállítók pénzén ünnepeltetnék magukat a kereskedelmi láncok

A kereskedelmi láncok védelmére kelt Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) szerint törvényeink megfelelően védik a hazai beszállítókat. Ha így lenne, akkor nem fordulhatna elő, hogy a születésnapjukra készülő láncok a beszállítók pénzén ünnepeltessék magukat.

Magyar Nemzet
2010. 10. 22. 3:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tájékozatlanságát tanúsító OKSZ azt állítja, hogy a hazai és külföldi láncok nem fogják a válságadót áthárítani a beszállítóikra. Utóbbiak szerint azonban e szándékukról nem hivatalosan már értesítést is kaptak tőlük. A hazai termelők és gyártók aggálya életszerű. A láncok ugyanis a felvásárlói árak leszorítása mellett a valóságtól elrugaszkodott jogcímeken szednek vissza tőlük pénzt, amit kiszolgáltatottságuk miatt a termelők képtelenek visszautasítani – további részletek a Magyar Nemzet pénteki számában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.