Alföldi Gábor, Makai Renátó és Kollár László Pécsről érkeztek a gyilkosság hajnalát megelőző este, 2009. február 7-én Enyingre, ahol Raffael János (a Cozma-ügyben a csoportosan elkövetett garázdaság bűnperében a hatodrendű vádlott) lakásán születésnapot ünnepeltek. Alföldi Gábor azt vallotta, hogy a gyilkossági ügy vádlottjait – így például Raffael Sándort, Németh Győzőt és Sztojka Ivánt – nem is ismeri. Kijelentette, hogy ő csak sofőr volt, nem ivott, de, mint mondta, az enyingi benzinkútnál már „nagy piálást” rendezett a társaság. Kést senkinél nem látott – jelentette ki.
A tanú elmondta: Veszprémben addig sosem járt, a Patrióta lokálban a tetőbárban tartózkodott, mert az alagsori táncplaccon hatalmas tömeg volt. Mint vallotta, nagyon unatkozott, a pécsieken kívül nem is ismert senkit sem, ezért otthagyta a „bulit”, vele tartott Makai Renátó, Kollár László és egy „enyingi srác” is.
Alföldi Gábor elmondta: a gyilkosságról másnap a híradásokból értesült, és Kassai Henrik barátjának meg is jegyezte, hogy „ez egy nagyon szemét dolog volt”. (Kassai Henrik – aki a garázdasági ügy 12. rendű vádlottja – szintén Alföldi Gábor kocsijával utazott Pécsről Enyingre, majd a bakonyi megyeszékhelyre, de ő ott maradt a veszprémi bárban.)
Alföldi Gábor beszámolt arról is, hogy a gyilkosság utáni napokban Kassai Henrik „befolyásolni akarta”, azaz hogy mondja majd azt a rendőrségen, amit ő és még néhányan vallottak, de Alföldi – a vallomása szerint – erre azt válaszolta: nem kíváncsi arra, hogy ők mit vallottak, és befejezi a barátkozást.
Makai Renátó közölte a bírósággal: alig emlékszik már valamire a történtekből, ezért inkább a rendőrségi vallomását olvassák fel. A bíró felolvasta a vallomást, s többek közt az hangzott el, hogy már Enyingen „nagyon bepiált”, ezt Veszprémben – ahol még ő sem járt sosem – folytatta a bárban, majd két óra körül Alföldivel elindultak vissza Pécsre. Vallomása szerint ő is csak a másnapi híradásokból tudta meg, hogy Veszprémben megöltek egy kézilabdást, és éppen ott, ahol éjszaka szórakoztak.
Kollár László tanú is azt vallotta, hogy senkinél nem látott kést, lökdösődést, kötözködést sem tapasztalt a veszprémi lokálban, ahol pedig igen nagy tömeg volt. Vallomása szerint eléggé ittas volt, jóformán semmire sem emlékszik, s „Renátó barátjával és Alföldivel hamar elindultak haza Pécsre”. Kolompár Csaba tanú nem jelent meg a keddi tárgyaláson.
Marian Cozmát, az MKB Veszprém és a román kézilabda-válogatott tagját 2009. február 8-án hajnalban gyilkolták meg a veszprémi Patrióta lokál előtt. A segítségére siető sporttársait, a szerb Zarko Sesumot és a horvát Ivan Pesicet életveszélyesen megsebesítették, mindkettőjükön azonnali műtétet kellett elvégezni.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.