Még nem lehet megítélni a koreai incidens súlyosságát

Magyarország elítéli a Dél-Koreával szemben elkövetett észak-koreai agressziót – közölte kedden a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.• A dolgok „nagyon jelentős mértékben” Ázsiában dőlhetnek el • Háború Küszöbén? Dél-Korea viszonozta Észak ágyútüzét + Képek

MNO
2010. 11. 23. 10:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Együttérzésünket fejezzük ki Dél-Korea iránt, és támogatásunkról biztosítjuk a viszály rendezését célzó diplomáciai erőfeszítéseit” – mondta Németh Zsolt az MTI-nek az Országgyűlésben, a külügyi bizottság ülésének szünetében. Az államtitkár a bizottság ülésén – ahol a kormány prioritásként kezelt Ázsia-politikájának elemeiről számolt be, és Észak-Koreát a térség egyik jelentős feszültséggócának nevezte – egy képviselői kérdésre válaszolva kifejtette: egyelőre nem lehet megítélni, milyen súlyosságú konfliktus bontakozott ki Észak- és Dél-Korea között.

„Kinyilvánítjuk támogatásunkat mind az áldozatoknak, mind pedig a dél-koreai államnak, amely ebben a küzdelemben áldozatként érintett” – fogalmazott Németh Zsolt, utalva arra, hogy Észak-Korea aznap tűz alá vett egy dél-koreai szigetet, ahonnan a polgári lakosságot kitelepítették. Az észak-koreai tüzérség az 1200-1300 lakosú dél-koreai Jongpjon-szigetet ágyúzta. Két dél-koreai katona meghalt, többen megsebesültek a támadásban.

Észak-Korea nem ismeri el az 1950–1953-as koreai háborút lezáró tűzszünetben kijelölt határvonalat.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.