„A médiatörvénnyel kapcsolatban nagy viták vannak, de amennyire meg tudom ítélni, az általánosság szintjén mozognak. Azt jó szívvel lehet mondani, hogy az előző törvényhez hasonlítva a mostani szabályozást, az új törvényt elfogadó kormánytöbbségnek nem kell szégyenkeznie” – szögezte le Gulyás. A konkrét kritikákkal érdemes foglalkozni, de azt is érdemes leszögezni, hogy a médiahatóság valamennyi intézkedésével szemben teljes körű bírósági felülvizsgálat biztosított, ráadásul ennek bírságok esetén még halasztó hatálya is van.
„Ezért úgy gondolom, hogy önkényről beszélni nem lehet, a sajtószabadság a jövőben is érvényesülni fog. Természetesen, ha korrekcióra van szükség, akkor ezt meg kell tenni” – szögezte le Gulyás, aki úgy véli, hogy egy év múlva – a gyakorlat és a tapasztalatok ismeretében – elhalkulnak majd a ma még hangos kritikák.
Több alkotmánymódosítás nem lesz
A kétharmaduk birtokában az alkotmányt is több ízben módosították, ennek kapcsán is sokan bírálták a kormányzó többséget – vetette fel a Hattól nyolcig. „Úgy látom, hogy az elmúlt nyolc év gyakorlatához képest a jogállami működés erősödött. Az a cél, hogy az új alkotmány elfogadását követően ezekre az alkotmánymódosításokra ne kerüljön sor; több alkotmánymódosítás már nem lesz, ezek sora lezárult ” – reagált a kormánypárti politikus.
Gulyás leszögezte: egyértelmű, hogy a jövő év első félévének legnagyobb feladta az új alkotmány megalkotása és elfogadása lesz. „Szeretnénk, ha ezt egy széles körű társadalmi vita is övezné, és azt szeretnénk, ha az ellenzéki pártok mind a koncepció, mind a törvénytervezet megtárgyalásában érdemben részt vennének” – nyilatkozta a kormánypárti politikus a Duna Televízió reggeli műsorában.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.