„Jól jellemzi a politikai viszonyokat, és ugyanakkor szomorú tény is, hogy az ország első számú jogszabályának a megvitatásakor az ellenzék szabadságra megy. A tiltakozásnak ezt a formáját antidemokratikusnak tartjuk” – fogalmazott Gulyás Gergely a Fidesz honlapjának adott interjújában. A politikus hozzátette: ennek ellenére az új alaptörvény fő pontjai a magyar politika széles egyetértéssel övezett területei közé tartoznak.
Gulyás szerint nem várt siker, hogy a választópolgárok körülbelül 900 ezer kérdőívet küldtek vissza. Az ezekből adódó módosító indítványokat hétfőn a két kormánypárti frakció vezetői benyújtották az Országgyűlésnek. „Ez is egyértelmű jele annak, hogy a kormány és a kormánypártok komolyan veszik a nemzeti konzultációt” – fogalmazott a képviselő.
Világosabb erőviszonyok
Az ombudsmani szervezet módosításáról azt mondta: ez az egyik fő vitapontja az alkotmányozásnak. „Méltányolható törekvés, hogy egy egységes országgyűlési biztosi hivatal legyen egy általános biztossal az élén. Helyettesként a jelenlegi két másik biztosi terület is megmarad, a posztot pedig ugyanazok a személyek tölthetik be, mint eddig. Tehát ez a döntés nem személyek ellen irányul, Európa 49 országából 40-ben ilyen rendszer van” – tette hozzá Gulyás. A politikus szerint ezáltal világosabb erőviszonyok alakulnának ki.
Az adatvédelem kérdése azonban egy külön ügy – véli a fideszes képviselő. Ott egy független hatóság az információszabadságnak, az adatok védelmének, a közérdekű adatok nyilvánosságának a kérdését sokkal jobban el tudja látni – fogalmazott.
Nem lehet jogilag tiltani az abortuszt
„Én egy élőlény elpusztításának tartom az abortuszt, de ezt nem lehet jogi tilalommá átminősíteni” – fejtette ki gondolatait egy másik kényes kérdésről. Véleménye szerint ugyanis a tilalom beláthatatlan következményekhez, titkos, illegális terhességmegszakításokhoz vezetne. „Azt se feledjük el, hogy a most már gyakorlatilag 'légiessé' vált határokon elegendő átmenni oda, ahol elvégzik ezt a beavatkozást” – tette hozzá.
– Szeretnénk szakítani azzal a szemlélettel, ami messze túlélte a Kádár-kort, hogy jön állam bácsi, és mindent megold – fejtette ki azzal kapcsolatban az új alaptörvény tervezetében kimondják, hogy mindenki felelős önmagáért, képességei és lehetőségei szerint köteles az állami és közösségi feladatok ellátásához hozzájárulni. A kormány továbbra is erős államban gondolkodik, azonban olyan területek, ahol az a szerencsés, ha az állampolgárok úgy érzik, hogy elsősorban saját maguk képesek a saját gondjukat megoldani – tette hozzá Gulyás Gergely.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.