„Az elmúlt húsz év egyik nagy vesztese a sport volt. Kiemelkedő támogatói, a volt szocialista nagyvállalatok tönkrementek a rendszerváltást követően, sőt az állam is fokozatosan kivonult ebből a szektorból – mondta a bizottsági elnök, majd hozzátette: – A szemléletváltás 2002-ig egy viszonylag áldott állapotot teremtett a sportfinanszírozás területén, azonban a szocialista kormányok alatt folyamatosan leépült a pénzügyi dotáció. Míg 2002-ben 26 milliárdot fordított az állam sporttámogatásra, addig 2010-re ez az összeg 16 milliárd forintra csökkent.”
Hangsúlyozta, hogy a kabinet tavaly májusban szinte az első döntések között rendelkezett arról, hogy a Bajnai-kormány által elvett egymilliárd forintot visszaadja a verseny- és szabadidősport számára, 2011-re pedig közel megduplázta a költségvetési támogatást, ami ennek köszönhetően 30 milliárd forintra emelkedett.
Az első ilyen rendszer lesz az unióban
A sporttörvény „elmeszeléséről” szóló népszavás cikkel kapcsolatosan Bánki Erik megjegyezte, annyira sikeres volt a párbeszéd, hogy hét hónap alatt az intézkedési csomag 90 százalékában sikerült megegyezni, ez pedig azt jelenti: hivatalos eljárásra nem kell kiküldeni Brüsszelbe az anyagot. „A profi csapatokat leszámítva, az összes látványcsapat-sportág sportegyesületi támogatásáról, létesítményeik finanszírozásának 70 százalékáról és a teljes utánpótlás-vertikum dotációjának 90 százalékáról döntöttek. A jövő héten nyújtjuk be a törvényjavaslatot a parlament elé, és reményeim szerint június 15-én életbe is léphet az a törvény, ami az első adótámogatásra épülő sportfinanszírozási rendszer lesz az EU-ban.”
Az elnök kitért a gödöllői uniós sportminiszteri egyeztetésre is: „a sport korábban nem tartozott az EU támogatott köréhez, ami a gyakorlatban azt jelentette, eddig nem léteztek a sport fejlesztésére kiírt pályázatok, azonban a 2014–2020-as fejlesztési programra ez a helyzet megváltozna. Az erre fordított pénz nagyságrendjéről egyelőre nem esett szó, azonban az elvi döntés megszületett.
Egymilliárdos kiesés
Elmondta, hogy a londoni olimpián minimum százfős csapattal lenne elégedett. „Egyértelműen látszik, évről évre jelentősen erősödik a konkurenciaharc, miután egyre több országban ismerték fel, hogy a nemzeti öntudat erősödése mellett a nemzetgazdaságra is mekkora hatással vannak a sportsikerek. A 2010-es világbajnokságon a franciák szerzett pont nélkül estek ki a csoportkörből Dél-Afrikában, ami több mint egymilliárd eurós veszteséget okozott az ország gazdaságának. Az utolsó pillanatban vagyunk ebben a versenyben, hogy minél eredményesebben tudjunk szerepelni.”

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.