Tekintse meg a hírTV összeállítását
Hiller – aki a Gyurcsány-kormány oktatási és kulturális minisztere volt a támadás idején – elmondta: amikor vasárnap este hazaértek, semmit nem észleltek, másnap értesítették, hogy a bejárónő két lövedéket talált az emeleti hálószobában. Az egyik az ablakkereten keresztül a mennyezetbe csapódott, a másik a ruhásszekrénybe, nem messze az ágytól.
A politikus közölte: az MSZP-frakció minden tagját folyamatosan érték fenyegetések e-mailben, telefonon. A vád szerint az elkövetők az országgyűlési képviselők ingatlanjai elleni támadásokkal a törvényhozást akarták befolyásolni.
A szocialista politikus – mint mondta – az utcán járva évek óta kap olyan „beszólásokat”, hogy „Hazaáruló! Megbűnhődtök! Lógni fogsz!”. Mint ahogy előfordul az is, hogy megállítják az emberek, és elismerően kezet fognak vele. „Ez a politikai lét velejárója. Aki ezt nem akarja vagy nem bírja, ne vállalja” – mondta Hiller, aki hozzáfűzte azt is: az ellene irányuló rendszeres utcai vagy a képviselői fogadóórákon megfogalmazott bírálatok megmaradtak a verbális agresszió szintjén, tettlegességig nem fajultak.
A vád szerint a per gyanúsítottjai az országgyűlési képviselők ingatlanai elleni támadásokkal a törvényhozást akarták befolyásolni – például az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvény végszavazását. Hiller emlékeztetett arra, hogy a törvényjavaslatot az Országgyűlés elfogadta, ám azt utóbb a népszavazás nyomán a tandíjjal együtt vissza kellett vonni.
Budaházy György és társainak szerdai tárgyalása Kóka János volt szabad demokrata politikus, a Gyurcsány-kormány egykori gazdasági miniszterének tanúkénti meghallgatásával folytatódik.
(MTI)