A fejlesztés az intézményen belül két feladatellátási helyet érint: a beruházás révén megvalósul a szakközépiskola és gimnázium, valamint a szakiskola A-B épületeinek hőszigetelése, energiahatékony és akadálymentes felújítása, nyílászáróinak cseréje, a fűtésrendszer korszerűsítése, valamint az iskolaudvar fejlesztése – tájékoztatott Galó Anita.
Emellett a szakközépiskolai és gimnáziumi részben az elektromos hálózat felújítására, tetőcserére, vizesblokk-felújításra, burkolatok cseréjére, illetve a használaton kívüli szolgálati lakás helyén könyvtár kialakítására is sor kerül. A kivitelezési munkálatok a közelmúltban kezdődtek, a projekt befejezése 2012. augusztus végére várható – tette hozzá.
Az előzményekről szólva Metzinger Ferenc, az oktatási intézmény igazgatója elmondta: a 2007. július 1-től a megyei önkormányzati fenntartásban működő iskolának jelenleg 673 tanulója van. A gimnázium több évtizedes múltra tekint vissza, a szakközépiskolában az informatikai és az elektrotechnikai-elektronikai szakmacsoportokban folyik képzés. A szakiskolai tanulók építészet, élelmiszeripar, vendéglátás-idegenforgalom, kereskedelem-marketing, gépészet, faipar, mezőgazdaság szakmacsoportokban jelenleg tizenkét szakmát tanulhatnak.
Az intézmény emellett kistérségi szerepet tölt be a sajátos nevelési igényű tanulók integrált nevelésében és a hátrányos helyzetűek támogatásában.
A vezető jelezte: a régi iskolai épületekben végzett beavatkozások az utóbbi három évtizedben csupán a balesetmentes környezet kialakítására, állagmegóvásra és tisztasági festésekre korlátozódtak. A felújítandó létesítmények jelenleg nem megfelelően hőszigeteltek, a fűtési rendszer korszerűtlen, az elektromos hálózat elavult, a tantermek jelentős részében elhasználódott a padlóburkolat, a középiskola főépületén pedig nem megfelelő a tető vízszigetelése.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.