442 millió forintból újítják fel az iskolát

Az Észak-alföldi operatív program pályázatán elnyert, közel 400 millió forintos támogatás segítségével, összesen több mint 442 millió forintból megkezdődött a kunhegyesi Nagy László Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium épületeinek átfogó felújítása – közölte a fenntartó Jász-Nagykun-Szolnok megyei önkormányzat elnöki kabinet irodavezető-helyettese az MTI-vel.

MNO
2011. 06. 30. 10:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fejlesztés az intézményen belül két feladatellátási helyet érint: a beruházás révén megvalósul a szakközépiskola és gimnázium, valamint a szakiskola A-B épületeinek hőszigetelése, energiahatékony és akadálymentes felújítása, nyílászáróinak cseréje, a fűtésrendszer korszerűsítése, valamint az iskolaudvar fejlesztése – tájékoztatott Galó Anita.

Emellett a szakközépiskolai és gimnáziumi részben az elektromos hálózat felújítására, tetőcserére, vizesblokk-felújításra, burkolatok cseréjére, illetve a használaton kívüli szolgálati lakás helyén könyvtár kialakítására is sor kerül. A kivitelezési munkálatok a közelmúltban kezdődtek, a projekt befejezése 2012. augusztus végére várható – tette hozzá.

Az előzményekről szólva Metzinger Ferenc, az oktatási intézmény igazgatója elmondta: a 2007. július 1-től a megyei önkormányzati fenntartásban működő iskolának jelenleg 673 tanulója van. A gimnázium több évtizedes múltra tekint vissza, a szakközépiskolában az informatikai és az elektrotechnikai-elektronikai szakmacsoportokban folyik képzés. A szakiskolai tanulók építészet, élelmiszeripar, vendéglátás-idegenforgalom, kereskedelem-marketing, gépészet, faipar, mezőgazdaság szakmacsoportokban jelenleg tizenkét szakmát tanulhatnak.

Az intézmény emellett kistérségi szerepet tölt be a sajátos nevelési igényű tanulók integrált nevelésében és a hátrányos helyzetűek támogatásában.

A vezető jelezte: a régi iskolai épületekben végzett beavatkozások az utóbbi három évtizedben csupán a balesetmentes környezet kialakítására, állagmegóvásra és tisztasági festésekre korlátozódtak. A felújítandó létesítmények jelenleg nem megfelelően hőszigeteltek, a fűtési rendszer korszerűtlen, az elektromos hálózat elavult, a tantermek jelentős részében elhasználódott a padlóburkolat, a középiskola főépületén pedig nem megfelelő a tető vízszigetelése.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.