A cívisváros polgármestere kiemelte, hogy a debreceni önkormányzatiképviselő-választáson és a püspökladányi polgármester-választáson is a Fidesz–KDNP jelöltje győzött, és bár az időközi országgyűlésiképviselő-választás Püspökladányban nem volt érvényes, ott is a kormánypártok jelöltje szerezte meg a leadott szavazatok 52 százalékát.
Utóbbi kapcsán Kósa Lajos megjegyezte: általános tendencia, hogy az időközi országgyűlésiképviselő-választás első fordulója érvénytelen, ugyanis nincs választási hangulat az országban, s így nehéz elvinni az embereket szavazni. Ugyanakkor az eredményekből látszik, hogy az állampolgárok támogatják az Orbán-kormány politikáját, az aktív választók nem fordultak el a jobboldali kormánytól – hangsúlyozta a politikus.
Kósa Lajos markánsnak nevezte az MSZP visszaesését a választásokon. Utalt arra, hogy Debrecenben hat jelölt közül három (Fidesz–KDNP, független, Jobbik) is megelőzte a szocialisták támogatottját, Püspökladányban pedig mind a polgármester, mind pedig az országgyűlésiképviselő-választás négy-négy jelöltje közül a harmadik lett a szocialisták indulója. Kósa Lajos a sajtótájékoztatón köszönetet mondott a választóknak a kormánypárti jelöltek támogatásáért.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.