A Széchenyi István Egyetem műszaki tudományi karra az előző évi adatokhoz viszonyítva 143-mal több jelentkezőt vettek fel; itt 86-tal bővült az állami finanszírozású helyek száma. Az egyetem az ország legnagyobb műszaki karát mondhatja magáénak, 2031 jelentkezőt vettek fel ide; egyes szakokon négyszeres-hatszoros a túljelentkezés.
A legmagasabb – 429-es – ponthatárt a nemzetközi tanulmányok szak alapképzésén kellett teljesíteniük a jelentkezőknek. Államilag finanszírozott képzésre a tavalyinál eggyel több, 2453 diákot vettek fel, míg a költségtérítéses hallgatók száma 154-gyel, 826-ra nőtt.
Szilasi Péter Tamás stratégiai és fejlesztési igazgató a sajtótájékoztatón azt mondta: az intézményt ugyanaz a mértéktartó optimizmus és bizakodás jellemzi, mint tavasszal, amikor „felmerültek kérdések az egyetem jövőjével kapcsolatban”. Azt hangoztatta, hogy a Széchenyi István Egyetem biztos a jövőben, a stabilitásban és a növekedésben.
Az államilag támogatott képzés esetében is magas volt
Friedler Ferenc, a Pannon Egyetem rektorának közlése szerint a mérnök informatikus szakon az államilag támogatott képzés esetében is magas, 375 pont a határ, ez 5 ponttal magasabb a Műegyetemen elérendőnél is. A rektor kiemelte, hogy szinte valamennyi szakon 400 pont közelében vannak a határok. Rámutatott arra, hogy a nemzetközi tanulmányok alapszakon 424, a politológián pedig 420 pont a felvételi határ.
Újdonságként említette az idegennyelvi kommunikátor felsőfokú szakképzésüket, ahol az államilag támogatott képzést illetően 318-as ponthatár alakult ki. A fordító és tolmács mesterszakra országosan a veszprémi egyetemen vettek fel a legtöbb hallgatót – 26-ot –, szintén magas, 71-es ponthatárral (a maximum 100 pont.)
A rektor hangsúlyozta, hogy az egyetem betöltötte a keretlétszámait, s a felvételnél a minőség volt a meghatározó, s nem a tömegképzés. Friedler Ferenc úgy fogalmazott, hogy nem „csak” diplomát akarnak adni a hallgatóiknak, hanem a szakmai karrierjük megalapozását is elősegítik.
A veszprémi egyetemre az idén 6984-en jelentkeztek, s felvettek 2879 hallgatót; közülük 1042-t a nappali alapképzésre, 468-at pedig a levelezőre. A rektor tájékoztatása szerint a nappali alapképzésre felvettek közül 1029-en kerültek be az államilag finanszírozott képzésbe, 373-an pedig költségtérítéses szakokon tanulnak majd.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.