Kriza Ákos (Fidesz–KDNP), Miskolc polgármestere azt mondta: a rendkívüli ülés napirendjének javaslatát az MSZP-frakció nyújtotta be, ezért össze kellett hívni a közgyűlést. A polgármester a legutóbbi közgyűlés jegyzőkönyvéből felolvasta az említett témában hangoztatott mondatait, amelyek szerint jelenleg azon dolgoznak a Misek vezetésével, hogy megteremtsék a kompenzáció kifizetésének pénzügyi alapját. Úgy fogalmazott: eddig ez nem állt rendelkezésre, ugyanis a szocialista városvezetés után átvett Misek adósságállománya havonta 50 millió forinttal nőtt. Két-három hónapja ez a szám nulla, azaz nem emelkedik az adósságállomány, tehát megvan a feltétele annak, hogy januárig visszamenőleg az egészségügyi dolgozók megkapják a bérkompenzációt.
Mint mondta, „nem is érti”, miért kezdeményezett az MSZP rendkívüli közgyűlést a témában, miért kell a város pénzét és idejét arra költeni, hiszen már korábban nyilvánvaló volt, hogy a dolgozók megkapják az elmaradt kompenzációt, amely a jog szerint is jár nekik.
A rendkívüli közgyűlést követően valamennyi párt – Fidesz–KDNP, MSZP, Jobbik Magyarországért Mozgalom – frakcióvezetői sajtótájékoztatót tartottak a helyi városházán egymást követően. Kovács László, a Fidesz és KDNP frakciószövetségének elnöke – egyben az egészségbizottság elnöke – azt mondta: mivel a javaslatban egyértelmű volt, hogy nincs újabb információ, érthetetlen számukra a rendkívüli közgyűlés összehívása. Közölte, szerinte azért szorgalmazta a szocialista párt mindezt, hogy politikai teret találjon magának, hozzátette: durván nyolc hónap telt el azóta, hogy a fideszes városvezetés kinevezte a Misek élére az új csapatot, ez idő alatt megszüntették a folyamatos hiánytermelést, amit az MSZP-nek addig évekig nem sikerült.
Az MSZP gondolt volna inkább a kórházi ágyakra
Kiss János (Fidesz) és Molnár Péter (KDNP) frakcióvezetők szerint az MSZP-nek elsősorban arra kellett volna gondolnia, milyen gazdasági állapotú kórházat hagyott hátra (jelenleg egymilliárd forint adósságállománya van a kórháznak), tehát álláspontjuk szerint a párt részéről „a bölcs hallgatás lett volna a jó döntés”. Simon Gábor, az MSZP helyi frakcióvezetője ezt követően úgy fogalmazott: a Fidesz okozott problémát ezer embernek az szja-törvény módosításával, amely ebben az esetben a kispénzűeknek jövedelemcsökkenést jelent.
A Miseknél 165 ezer forint a bruttó bér, és ez a kiesés – amely kétezer forint körüli – komoly nehézséget jelent az embereknek.
Szegedi: Elszámoltatást!
Szegedi Márton, a Jobbik miskolci elnök-frakcióvezetője elsősorban a kormány adópolitikáját bírálta. Mint mondta, emiatt a bérből és fizetésből élők jövedelme 2011-ben tovább csökkent. Kitért arra, hogy a miskolci Semmelweis kórház dolgozóinak százezer forintos nettó havi átlagkeresete 20 százalékkal marad el az országos szinttől, ezért is szükséges az azonnali bérkompenzáció. Négy javaslata volt ennek rendezésére: az egyik szerint azt Miskolc tartalékalapjából kellene megoldani, a további lehetőségként a többletadóból és az illetékbevételből való rendezést, illetve az önkormányzat feladatsorának átcsoportosítását említette. A negyedikről szólva pedig felszólította, a Fidesz–KDNP helyi vezetését, hogy szakítson a hitelfelvétel politikájával, s „kezdje el végre az elszámoltatást”, hogy „a Miskolcot mélyszegénységbe taszító szocialisták elkobzott vagyonának terhére” évtizedekre biztosíthassák a kórház dolgozóinak bérkompenzációját.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.