Nagy Gábor Tamás a megalakulást követő sajtótájékoztatón jelezte: az érintett kerületek képviselő-testületei egyhangúlag támogatták a szövetséghez való csatlakozást, a kerületi polgármesterek, illetve az őket helyettesítő alpolgármesterek pedig elfogadták a BÖSZ alapszabályát.
A BÖSZ elnöke kitért arra is, hogy csütörtökön találkozott Tarlós Istvánnal az ügyben, a főpolgármester jelezte, hogy nem kíván részt venni a szervezet munkájában. Nagy Gábor Tamás ennek kapcsán elmondta: bízik abban, hogy a jövőben ez megváltozik. Hozzátette: ha a fővárosi önkormányzat is társul, akkor társelnöki posztot ajánlanak a főpolgármesternek, illetve valamelyik helyettesének. A budavári polgármester úgy fogalmazott: „a szék mindig itt lesz fenntartva”.
Nagy Gábor Tamás azt is elmondta: a kezdeményezés célja a főváros egésze szempontjából fontos álláspontok kialakítása, stabil érdekképviselet kialakítása, amelyet partnerként kezelnek. Az elnök kérdésre válaszolva arról is beszámolt: a fővárosi kormányhivatal a továbbiakban nem vesz részt a BÖSZ munkájában, eddig is csak helyszínt adott a polgármesterek első találkozójának, illetve kidolgozott egy alapszabály-tervezetet, amelyet néhány módosítás után jóváhagytak a kerületek.
Rogán Antal arról beszélt: Budapest megújulás előtt áll, ezért fontos, hogy mindenki összefogjon, aki szereti a várost. Hozzátette: ezért is hívtak meg mindenkit a BÖSZ-be pártállástól függetlenül. Az V. kerület polgármestere elmondta: a BÖSZ munkarendjét a szervezet elnöksége határozza meg, de egyebek mellett olyan kérdésekben szeretnének közös álláspontot kialakítani, mint a közoktatási törvény, az egészségügyet érintő jogszabályok vagy az önkormányzati törvény. Emellett a BÖSZ célja az is, hogy a fővárossal közösen kidolgozzon egy tízéves budapesti fejlesztési koncepciót.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.